УКРАЇНА

00:58

25.04

Світ

Ще більше медиків застрайкували в Естонії

0

Сьогодні до загального страйку естонських медиків приєдналися лікарні Пярну, Курессааре, Вільянді та Нарви. Під час акції протесту в медустановах не проводитиметься плановий прийом пацієнтів, повідомляє ERR

За даними «МедНовости», учасники акції протесту вимагають підписання колективного договору, що передбачає поліпшення умов роботи медиків, а отже, і зростання доступності медичної допомоги для населення. У числі вимог страйкуючих також підвищення зарплати лікарям на 20 відсотків, а медсестрам і молодшому медперсоналу - на 40 відсотків.

Для запобігання страйку Спілка лікарень Естонії, що виконує функції Мінздраву, оголосив про підвищення зарплат для всіх категорій медпрацівників на 6,6 відсотка, але медики не погодилися на ці умови. Ще один етап переговорів між Спілкою лікарень та Спілкою лікарів пройшов 4 жовтня, однак він теж виявився безрезультатним - організації не змогли домовитися.

«Для досягнення угоди необхідна участь державного представника в переговорах. Кожен наступний день страйку йде за рахунок здоров´я пацієнтів, і тому як страйкарі, так і держава повинні проявити добру волю, щоб якнайшвидше досягти згоди», - цитує видання голову правління Спілки лікарів Урмаса Сулі. За попередніми даними, з моменту початку акції протесту медики вже відмовили в прийомі п´яти тисячам пацієнтів.

Нагадаємо, загальний страйк медпрацівників почалася в Естонія 1 жовтня 2012 року. У цей день амбулаторне лікування було припинено у чотирьох Талліннських ЛПУ: Північно-Естонській регіональній, Східно-Талліннській центральній і Західно-Талліннській центральній лікарнях і в клініці Тартуського університету.

В період акції протесту лікарі продовжують надавати допомогу вагітним жінкам, дітям до 18 років, пацієнтам, які отримують онкологічне та гематологічне лікування, а також хворим, які знаходяться в екстреній ситуації. Крім того, естонці можуть отримати передопераційну консультацію анестезіолога і потрапити на прийом до окуліста.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus