УКРАЇНА

00:02

21.05

Влада

Росія і США впливатимуть на перебіг виборів українського президента, вважають політологи

0

На майбутніх виборах президента не варто переоцінювати ступінь зовнішнього втручання з боку Росії і США, оскільки, роблячи ставку на співробітництво з реальним переможцем, ці країни визначаться зі своїм вибором не раніше осені. Таку думку висловив політолог Кость Бондаренко в ході «круглого стола» на тему «Вибори Президента України: сценарії і можливості», який минув у середу в Російському медіа-центрі, повідомляє ForUm.

За словами Бондаренка, на сьогодні в Україні немає передумов для повторення російського сценарію президентських виборів 2000 року. «Багато хто хотів би, щоб президент призначив одного з них своїм спадкоємцем, але в Україні немає політика, схожого на Путіна, до жодного з них не застосуємо його імідж», - вважає політолог.

На думку генерального директора московського аналітичного агентства «Нью Імідж» Євгенія Мінченка, участь Росії у виборах українського президента буде мінімальною. «Росія буде дивитися, але не втручатися», - зазначив він під час обговорення, передає «Інтерфакс-Україна».

Своєю чергою політолог Віктор Небоженко вважає, що «зовнішній фактор на цих виборах уперше буде безпосереднім учасником». Він вважає, що вплив на перебіг виборів з боку інших країн буде виявлятися через міжнародні неурядові організації, дипломатів, великі промислово-фінансові компанії. Зокрема, за словами політолога, російська еліта разом із Кремлем на українські вибори реагує дуже невротично. Разом з тим, на його думку, Росія і США «не допустять якоїсь різкої дестабілізації в Україні».

За словами В.Небоженка, давно намітився якийсь «Брестський договір» між Росією і США стосовно України. Цей договір припускає, що «державність в Україні - це улюблене чадо американців, а економічна проблематика більше цікавить росіян», сказав Небоженко.

Директор європейського інституту інтеграції і розвитку Дмитро Видрін поділяє цю думку.

«Я не пам’ятаю такої кількості американських дослідників, офіційних і напівофіційних осіб, емісарів, що приїжджали б у такій кількості і так концентровано перед президентськими виборами в Україну, хоча це і не перші вибори», - зазначив політолог.

За його словами, «лякає те, що американські колеги називають інструменти, за допомогою яких вони будуть впливати на вибори в Україні». Серед таких інструментів Видрін назвав позбавлення віз тих осіб, які будуть замічені в «антидемократичних намірах», а також моніторинг і заморожування рахунків цих осіб за кордоном, використання міжнародних судових органів.

На думку Видріна, «домінуючий вплив у цьому демонструє США».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus