УКРАЇНА

04:08

23.05

Влада

Депутати міських рад Галичини протестують проти тиску влади на органи самоврядування

0

Депутати міських рад Івано-Франківська, Львова і Тернополя, які сьогодні брали участь у спільному позачерговому пленарному засіданні у Тернополі, затвердили проект ухвали про загрозу місцевому самоврядуванню в Україні. Про це повідомляє Львівський портал.

Депутати наводять численні випадки тиску органів державного управління на систему місцевого самоврядування в Батурині, Сумах, Львові, Одесі, Києві, Василькові, Черкасах, Мукачевому, Тернополі, багатьох інших містах України та АР Крим. Документ містить вимогу до президента України вжити рішучих заходів для забезпечення конституційних гарантій місцевого самоврядування. Також депутати підтримали пропозицію Тернопільської міськради проінформувати парламентську асамблею Ради Європи, щодо грубого втручання державних структур в роботу органів місцевого самоврядування в Україні.

Учасники пленарного засідання вирішили ініціювати проведення в червні цього року загальноукраїнських зборів повноважних представників міських рад. Нардеп України Анатолій Матвієнко (фракція БЮТ) заявив, що вже звернувся до Верховної Ради з проханням доручити трьом комітетам з’ясувати ситуацію в Тернополі та Мукачевому та дослідити проблеми місцевого самоврядування в інших містах України. Народний депутат Іван Стойко (фракція «Наша Україна») у своєму виступі під час засідання не виключив можливості запровадження в Мукачевому надзвичайного стану. Він повідомив, що силовики стягують до Мукачевого свої спецпідрозділи, що свідчить про те, що влада хоче відпрацювати силовий сценарій в одному з міст України для того, щоб застосовувати його потім по всій країні.

У засіданні взяли участь 51 депутат Львівської, 36 – Тернопільської та 37 – Івано-Франківської міських рад. Крім них на сесії були присутні депутати Верховної Ради України Анатолій Матвієнко, Ярослав Джоджик та Іван Стойко, представники асоціації міст України, міські та селищні голови Тернопільщини.

Виступаючі були одностайні в думці, що перешкодою нормальному функціонуванню самоуправлінських структур є відсутність чіткого законодавчого розмежування повноважень рад та центральних виконавчих органів, значний вплив на події суспільного та політичного життя в України олігархічних угруповань, використання правоохоронних органів для тиску на органи місцевого самоврядування..

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus