УКРАЇНА

03:09

17.01

Влада

Ющенко знову відібрав у Луценка повноваження з міграції

0

Президент Віктор Ющенко вдруге зупинив повноваження Міністерства внутрішніх справ як центрального органу з міграції. Про це йдеться в указі Глави держави від 14 серпня, текст якого є у «proUA».

Таким чином, Президент зупинив дію постанови Кабінету Міністрів від 30 липня 2008 року № 692 «Деякі питання державного управління у сфері міграційної політики», крім пункту 6.

Згідно указу, цю постанову видано урядом всупереч положенням Конституції України.

В указі наголошується, що за приписом пункту 22 частини першої статті 85 Конституції визначення функцій МВС належить до повноважень Верховної Ради.

Водночас, зазначає Президент, Кабмін поклавши виконання завдань із реалізації державної політики у сфері міграції на МВС, діяв тим самим поза межами своїх повноважень і з порушенням порядку, що встановлені згаданими конституційними нормами. А також визначив функції МВС, змінив законодавчо визначені засади функціонування органів міграційної служби.

Відтак, йдеться в указі, видавши цю постанову уряд вирішив питання, віднесені Конституцією України до повноважень Верховної Ради, врегулював підзаконним актом питання, які за Конституцією визначаються виключно законами України, чим і порушив вищезазначені норми КУ.

Також Президент визнав таким, що втратив чинність, указ Президента України від 21 липня 2008 року № 643 «Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2008 року № 558».

Крім того, Президент просить Конституційний Суд України розглянути питання щодо конституційності цієї постанови.

Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника глави Секретаріату Президента - Представника Президента України у КС Марину Ставнійчук.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, 21 липня Віктор Ющенко зупинив дію постанови Кабміну про покладання на МВС повноважень центрального органу виконавчої влади з питань міграції.

Уряд повторно перепідпорядкував Державний департамент міграційної служби Міністерству внутрішніх справ України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus