УКРАЇНА

14:42

27.05

Влада

Через збиткові підприємства бюджет утратив 5,1 млрд грн

0

2003 року державний бюджет утратив 5,1 млрд грн через збиткову діяльність підприємств (41% від загальної кількості підприємств), повідомили в Рахунковій палаті України з посиланням на результати аналізу впливу макроекономічних показників на виконання держбюджету–2003, повідомляє «Деловая Неделя».

За даними Рахункової палати, практично кожне друге перевірене збиткове підприємство приховувало прибутки від оподатковування.

Як повідомили в Палаті, аналіз виявив, що найбільших утрат зазнав бюджет через збиткову діяльність підприємств промисловості. Їхні збитки в загальному обсязі склали майже 55%. При цьому збиткова фінансово-господарська діяльність промислових підприємств призвела до втрати для бюджету 2,7 млрд грн. Зокрема, отримані збитки 45% підприємств обробної промисловості спричинили недонадходження до бюджету 1,5 млрд грн. Через збитковий фінансовий результат 57% підприємств видобувної промисловості до бюджету не надійшло 570,4 млн грн, а підприємств з виробництва і розподілу електроенергії, газу та води - 679,8 млн. грн. Збитковість половини підприємств та організацій транспорту і зв’язку призвела до бюджетних втрат на суму 192,4 млн грн, 43% підприємств будівництва – 181,5 млн грн, 50% підприємств сільського господарства, полювання та лісове господарство - 474,9 млн грн.

У Рахунковій палаті зазначили, що аналіз дії статті 6 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» і пункту 11 Перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» свідчить, що право на покриття збитків торік за рахунок зменшення оподатковуваного прибутку надалі стимулює збиткову діяльність підприємств і втрату бази оподатковування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus