УКРАЇНА

16:06

21.05

Влада

Кучма запропонував законопроект про мітинги і демонстрації

0

Президент України Леонід Кучма запропонував депутатам законопроект про збори, мітинги, походи і демонострації. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Законопроект, зареєстрований у Верховній Раді, пропонує закріпити поняття мирного публічного заходу як відкритої мирної, доступної кожному акції, що проводиться у формі зборів, мітингу, походу, демонстрації або пікетування і здійснюється з ініціативи громадян України, політичних партій, громадських організацій, релігійних об’єднань. Зокрема, пікетування визначається як форма публічного вираження думки, що здійснюється без походу і звукопідсилювальної апаратури шляхом розміщення біля об’єкта одного або більше громадян, які використовують плакати, транспаранти та інші засоби наочної агітації.

Організатори зобов’язані за десять календарних днів до початку акції подати в орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування повідомлення про проведення публічного заходу. У писемній формі організатори зобов’язані повідомити про нюанси організації і проведення цього заходу. Також не пізніше ніж за 3 дні до дати проведення публічного заходу організатори мають у писемній формі інформувати орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування про прийняття (неприйняття) пропозиції цього органу щодо зміни місця і/або часу проведення публічного заходу.

Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування не має права відмовити в прийнятті повідомлення, поданого відповідно до закону.

Організатори не мають права проводити публічний захід, якщо повідомлення про його проведення не було представлене в зазначений термін.

Учасникам публічного заходу забороняється мати при собі зброю, а також спеціально виготовлені або пристосовані предмети, що можуть бути використані проти життя і здоров’я людей, для заподіяння матеріальної шкоди органам державної влади, громадським організаціям і громадянам.

Заборонено проводити публічні заходи біля небезпечних об’єктів (шляхопроводи, транспортні магістралі, атомні електростанції, на територіях, що безпосередньо прилягають до небезпечних об’єктів, а також біля об’єктів, які вимагають підтримання підвищеного рівня технологічної і екологічної безпеки тощо). Заборонено проводити публічні заходи і біля лікарень, приміщень судів, шкіл та інших дитячих закладів.

Публічні заходи біля резиденції Президента, будівель Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Конституційного суду, Верховного Суду, Генеральної прокуратури України, дипломатичних представництв іноземних держав, місій міжнародних організацій можуть проводитися на відстані не менше ніж 50 метрів.

Публічний захід може починатися не раніше 9.00 і завершуватися не пізніше 22.00. Гранична тривалість такого заходу, який проводиться одним і тим самим організатором (організаторами), не має перевищувати п’яти годин поспіль.

Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування повинен не пізніше ніж за п’ять днів до дати проведення публічного заходу надати організаторам обґрунтовану пропозицію про місце і/або час його проведення або їхні зміни. Органи влади також мають повідомляти організаторам про звернення в суд для відмовлення у проведенні заходу, якщо для цього є підстави. Також орган влади зобов’язаний донести до організаторів заходу рішення суду.

Підставами для припинення публічного заходу є створення реальної загрози життю і здоров’ю громадян, майну фізичних і юридичних осіб, рухові транспорту, громадському порядку.

У випадку невиконання вказівки про припинення публічного заходу співробітники органів внутрішніх справ уживають необхідних заходів для його припинення, діючи при цьому відповідно до законодавства України. Невиконання законних вимог працівників міліції або непокора (опір) їм учасників публічного заходу спричиняють відповідальність для таких учасників, передбачену законами України.

Підтримання громадського порядку, регулювання дорожнього руху, медичне обслуговування під час проведення публічного заходу здійснюються на безоплатній основі.

У проведенні публічного заходу може бути відмовлено в судовому порядку в інтересах національної безпеки і громадського порядку з метою запобігання заворушень або злочинів, для забезпечення належного санітарного стану, збереження архітектурних форм, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей, а також у період надзвичайного або воєнного стану, оголошеного в Україні або в окремих її місцевостях.

Заяву про обмеження права на проведення публічного заходу орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування має подати не пізніше ніж за п’ять днів до початку проведення заходу. Суд розглядає заяву у дводенний термін з дня надходження заяви. Заява розглядається у порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Стаття 39 Конституції України гарантує право на свободу зібрань: громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких попередньо повідомляють в органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus