УКРАЇНА

18:47

22.05

Влада

Генпрокуратура обурена поверненням із ВР подання про притягнення до кримінальної відповідальності Турчинова і Хмари

0

«В Україні кожний, хто одержує мандат депутата, автоматично стає непідсудним?» Таким питанням задається Генпрокуратура у зв’язку з поверненням з парламенту її подання щодо залучення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Турчинова і Степана Хмари, повідомляє «ІНФА».

24 березня 2004 року до Генеральної прокуратури повернулося з Верховної Ради подання щодо згоди на залучення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Турчинова та Степана Хмари. Генпрокуратура розцінює цей факт як результат прояв корпоративних інтересів депутатів і порушення норм Конституції України, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Якщо сьогодні народні депутати дозволяють собі фізично розправлятися з людьми, у цьому випадку над працівниками слідчого ізолятора, зривати з них погони, бити, а члени парламентського комітету стверджують, що ці дії не заслуговують правової оцінки, так, де ж межа? Що ще можна безкарно робити народним обранцям? Можливо, завтра будуть виправдуватися ще більш серйозні злочини? Може, члени парламентського комітету взагалі визначать, в якій частині Карний Кодекс України може застосовуватися по відношенню до народних обранців, а в який діяти лише стосовно простих громадян нашої держави?» - запитує Генеральний прокурор Геннадій Васильєв.

«У Конституції України записано, що згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів має давати Верховна Рада. Але чому в цьому випадку за всю Верховну Раду розписалися лише 11 членів комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР? У тому числі Турчинов і Хмара, які входять до складу цього комітету», - зазначається в заяві Генпрокуратури.

У заяві Генпрокуратури сказано, що члени комітету аргументують своє рішення тим, що процедура залучення народного депутата до відповідальності має бути вписана до Закону про Регламент Верховної Ради. Однак цей закон дотепер не ухвалено. Чому цього закону дотепер немає - це питання саме до членів комітету з питань Регламенту.

З ухваленого ними рішення випливає, що сьогодні жодного народного депутата взагалі не можна притягти до карної відповідальності. А виходить, у нашій країні кожний, хто одержує мандат депутата, автоматично стає непідсудним?», - наголошує Генпрокуратура. На думку Генеральної прокуратури України, це неприпустимо.

Як повідомляло агентство, комітет з питань регламенту, депутатської етики й організації роботи Верховної Ради рекомендував голові парламенту Володимиру Литвину повернути подання на народних депутатів до Генеральної прокуратури. Члени комітету обґрунтовували це тим, що всі дії Турчинова та Хмари відповідали депутатським повноваженням. Подання з Генпрокуратури надійшло до Верховної Ради в лютому.

Це вже третє подання стосовно цих депутатів. Два попередніх були повернуті ГПУ. Востаннє - через те, що, за висновками регламентного комітету ВР, внесення Генпрокуратурою подання про згоду парламенту на притягнення депутатів до кримінальної відповідальності, затримку або арешт є неможливими до прийняття Верховною Радою закону, який би визначав особливості порядку притягнення народних депутатів до відповідальності.

Депутатам ставилося за провину хуліганство в Лук’янівському СІЗО - у середині травня 2003 року і червні. Депутати вимагали звільнення колишніх керівників ЄЕСУ Геннадія Тимошенка та Антонини Балюри, які утримувалися в СІЗО . Тоді депутати пройшли на територію та у приміщення СІЗО, де вони ображали працівників СІЗО, заявляють у ГПУ. За цим фактом 21 червня 2003 року було порушено кримінальну справу за статтями 341, 343 і 345 КК України. Ці статті передбачають арешт до 6 місяців і позбавлення волі до 3 років.

  Посилання за темою:  

» Новини: Генпрокуратурі не вдалося притягнути Турчинова і Хмару до відповідальності за хуліганство

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus