УКРАЇНА

03:00

23.04

Влада

Введення спецрахунків загрожує катастрофою малому та середньому бізнесові

0

Постанова Кабміну та НБУ про введення спецрахунків суперечить чинному законодавству і Конституції України. До такого висновку прийшли представники організації підприємців Комітет суспільного контролю, повідомляє «Оглядач».

За словами члена Комітету, президента Аналітичного центру «Академія» Олександри Кужель, у випадку реєстрації постанови в Мін’юсті, Комітет подасть до суду на міністра юстиції, який не має права її візувати. Відповідний лист підготовлено Комітетом на ім’я Президента України Леоніда Кучми, прем’єр-міністра Віктора Януковича та міністра юстиції Олександра Лавриновича.

«Постанова суперечить статті 92 Конституції України (система оподатковування, податки і збори установлюються винятково законами України), Законові «Про систему оподатковування», Законові «Про принципи регуляторної політики в сфері господарської діяльності», - зазначила Кужель.

Водночас вона нагадала, що, відповідно до закону про принципи регуляторної політики, що набрав сили з 15 січня 2004 року, необхідно було винести проект постанови про введення спецрахунків на обговорення, прорахувати його ефективність, зіставити вигоди і втрати.

Зустріч представників Комітету із заступником міністра фінансів Вадимом Копиловым у середу, за словами Кужель, показала, що в тому, що стосується введення спецрахунків, більше запитань, ніж відповідей. Незрозуміло, як будуть уводитися спецрахунки, як податкова буде одержувати інформацію з банку за цими спецрахунками.

«Поки ми бачимо тільки один плюс спецрахунків - створення додаткових робочих місць у банках», - додала Кужель. За її словами, якщо великий бізнес ще зможе впоратися з цією ситуацією, то для малого і середнього бізнесу вона обернеться катастрофою.

«Якщо створення спецрахунків є необхідним, - зазначила Кужель, - то їх треба було вводити за схемою, запропонованою Президентом України - доручити опрацювати це питання комісії при Комітеті з боротьби з корупцією. Потім - підготувати проект змін до закону про ПДВ у Комітеті з регуляторної політики та підприємництва, пройти процедуру обговорення відповідно до закону про регуляторну політику».

Нагадаємо, що 23 березня прем’єр-міністр Віктор Янукович підписав спільну постанову Кабміну і Нацбанку, якою затверджено «Порядок стягнення до державного бюджету податку на додану вартість і обігу податкових коштів через окремі поточні і/або реєстраційні рахунки платників цього податку зі спеціальним режимом їхнього використання».

Відповідно до постанови, розрахунки з ПДВ з 1 квітня 2004 року будуть здійснюватися винятково через окремі поточні і/або реєстраційні рахунки. Раніше низка депутатів парламенту, підприємців і Американська торговельна палата висловлювали сумніви щодо законності введення Пдв-рахунків, відповідно до указу Президента і постанови Кабміну і Нацбанку, без відповідного законодавчого врегулювання.

Українські об’єднання підприємців 25 лютого 2004 року підписали Хартію громадських організацій України і створили Комітет суспільного контролю. Мета цих заходів – участь громадських організацій, аналітичних центрів і незалежних експертів у процесі розробки й обговорення проектів регуляторних актів центральних і місцевих органів влади.

  Посилання за темою:  

» Новини: НБУ рекомендує банкам відкривати ПДВ-рахунки безкоштовно

» Новини: Мінфін має намір перевести ПДВ на касовий метод обліку

» Новини: Усі міністерства до 1 липня будуть моніторити роботу спецрахунків з ПДВ

» Новини: Уряд пропонує ВР узаконити запровадження ПДВ-рахунків

» Новини: Розрахунки з ПДВ з 1 квітня будуть проводитися тільки через ПДВ-рахунки - спільна постанова уряду та НБУ

» Новини: Мінфін вважає, що підприємства і банки встигнуть підготуватися до введення спецрахунків по ПДВ

» Новини: Експерти АУБ вважають нераціональним швидке запровадження спецрахунків з ПДВ

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus