УКРАЇНА

12:00

25.05

Влада

Продовження заборони на продаж землі - радикальне згортання земельної реформи

0

Коментуючи ухвалення ВР у першому читанні законопроекту про продовження заборони на продаж землі на п’ять років президент України Леонід Кучма в інтерв’ю газеті «День» заявив, що «йдеться про радикальне згортання земельної реформи з усіма відповідними наслідками».

«Якщо земля стане об’єктом купівлі-продажу в 2005 році, тобто є всі підстави розраховувати, що село отримає додаткові кредити. Це буде означати принциповий прорив не тільки в сільському господарстві, але й у розвитку банківської сфери, сільгоспмашинобудуванні та інших галузях. Економіка країни може за досить короткий термін якісно змінитися», сказав Л.Кучма

Президент наголосив, що в інших країнах фермери тільки на 40% кредитуються під заставу продукції, а на 60% - під заставу землі. Якби було дозволено заставу землі, торік селяни могли б додатково отримати кредитів на 8-12 мільярдів гривень. А це, як правило, довгострокові кредити, без яких неможливим є технічне переоснащення села.

За словами Кучми, затягування земельної реформи може завдати непоправної шкоди українським чорноземам, країна реально може залишитись без одного з найважливіших козирів у забезпеченні міжнародної конкурентноспроможності всієї економіки.

За словами Леоніда Кучми, починаючи з 1990 року, в Україні тричі встановлювалася заборона на продаж землі. Але, незважаючи на це, завжди існував тіньовий ринок землі, незаконні схеми її присвоєння. «Чим довше затягується введення ринку землі, тим більше процвітає «базар землі», - зазначив глава держави.

Президент наголосив, що проста заборона не вирішує проблеми захисту прав селян на землю, а навпаки - призводить до порушень законодавства, обманам, шахрайству і зловживанням. Залякування скуповуванням землі є безпідставним. «Зрозуміло, що насправді йдеться про спробу отримати голоси майбутніх виборців», - сказав Леонід Кучма.

Як повідомлялося, 4 березня 2004 року ВР ухвалила в першому читанні законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України. У ньому, зокрема, передбачається, що громадяни і юридичні особи, які мають у власності земельні ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва, а також громадяни - власники земельних часток (паїв) не будуть до 1 січня 2010 року мати право продавати або відчужувати приналежні їм земельні ділянки і земельні паї, крім випадків обміну та передачі їх у спадщину. Відповідно до діючого кодексу, така норма діє до 1 січня 2005 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus