УКРАЇНА

11:29

24.04

Влада

Україна переробляє план Дунайського заповідника

0

До жовтня Україна має намір подати в ЮНЕСКО новий варіант зонування Дунайського біосферного заповідника з урахуванням створення каналу «Дунай – Чорне море» через гирло Швидке. Про це повідомляють «Українські Новини».

За словами посла з особливих доручень Міністерства закордонних справ Наталії Зарудної, Україна має намір включити в ядро біосферного заповідника територію Жебриянської приморської гряди, де раніше Національна академія наук України пропонувала реалізувати альтернативний варіант створення каналу «Дунай – Чорне море».

НАНУ пропонувала будувати судновий хід через Жебриянську приморську гряду зі створенням шлюзованого каналу від Соломонова рукава і підхідного каналу Жебриянською бухтою. Однак Міністерство транспорту і Міністерство охорони навколишнього природного середовища заявили, що будівництво на території Жебриянської гряди і бухти мало би більший антропогенний вплив на природу, ніж існуючий канал в гирлі Швидке.

На думку екологів, Жебриянська бухта характеризується високим ендемізмом (поширеністю тваринних і рослинних організмів тільки у певній географічній місцевості), там зосереджено 95% усієї флори Дунайського біосферного заповідника.

Саме тому в цьому місці, відповідно до нового плану, запропоновано створити ще одне ядро заповідника, – відтак територія заповідника повинна збільшитися на 4 тисячі квадратних кілометрів. У такому варіанті Україна сподівається одержати для заповідника повторне підтвердження статусу біосферного заповідника системи ЮНЕСКО.

Дунайський біосферний заповідник на українській частині дельти Дунаю з 1998 року перебуває під егідою ЮНЕСКО у складі румунсько-українського заповідника Delta Dunarea.

Нагадаємо, що, 26 серпня 2004 року Мінтранс закінчив першу чергу будівництва каналу «Дунай – Чорне море» через гирло Швидке.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus