УКРАЇНА

03:08

22.05

Влада

У СНД буде день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

0

На засіданні Ради міністрів закордонних справ СНД буде розглянуто проект заяви глав держав Співдружності стосовно проголошення 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у країнах СНД. Про це повідомляє «Оглядач».

За словами керівника прес-служби МЗС Маркіяна Лубківського, це питання включено до порядку денного з ініціативи української сторони.

Як повідомлялося, чергове засідання Ради міністрів закордонних справ Співдружності Незалежних Держав відбудеться 26 березня в Мінську. Буде розглянуто питання про нерозповсюдження зброї масового знищення (ЗМЗ) і засобів його доставки, багатосторонньої взаємодії в правоохоронній і гуманітарній областях. Крім того, планується підписання документів, які відносяться до різних областей співробітництва держав-учасниць СНД.

Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року о 1:24 на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС у результаті серії теплових вибухів було зруйновано реактор і значна кількість радіоактивних речовин потрапила до навколишнього середовища.

За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів склав 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибуху 500 атомних бомб, скинутих 1945 року на Хіросіму.

Усього на Україні було заражено територію загальною площею 50 тис. кв. км у 12 областях. У країні нараховується 3,2 млн. потерпілих від катастрофи, у тому числі близько 1 млн. дітей. Серед них значно вищим, ніж у середньому по Україні, є відсоток захворювань органів дихання, щитовидної залози й інших.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus