УКРАЇНА

21:13

24.04

Влада

ЄС просить Україну вплинути на Придністров‘я

0

Європейський Союз закликав Україну, Росію і чинного голову Організації з безпеки і співробітництва в Європі, міністра закордонних справ Болгарії Соломона Пассі вплинути на невизнану Придністровську Молдавську Республіку, аби її керівництво знову допустило туди місію ОБСЄ, повідомляють «Українські Новини».

Про це говориться в повідомленні від імені ЄС головуючих у Євросоюзі Нідерландів. «Головуюча країна (у ЄС - Авт)... закликає трьох посередників у молдавсько-придністровських переговорах - чинного голову ОБСЄ, Росію і Україну - використати весь свій вплив на самопроголошену владу Придністров‘я, щоб знову забезпечити допуск членам місії ОБСЄ в регіон і розв‘язати справжню кризу шкіл до початку навчального року», - говориться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Нідерландів, голова Ради Міністрів ЄС Бернард Бот засудив відмову Придністров‘я надати доступ місії ОБСЄ в регіон. Бот також висловив занепокоєння з приводу закриття в Придністров‘ї шкіл з молдавською мовою навчання.

Нагадаємо, що раніше Україна і ЄС закликали владу Придністров‘я відновити роботу шкіл з молдавською мовою викладання.

1 серпня Молдова оголосила про початок економічної і політичної блокади Придністров‘я.

3 серпня Придністров‘я заблокувало рух потягів в україно-молдавському напрямку через свою територію.

5 серпня рух транспорту через Придністров‘я було розблоковано.

17 серпня Уряд Молдови тимчасово призупинив пропуск товарів для юридичних осіб через придністровську ділянку молдавсько-українського кордону.

Україна запропонувала Молдові 20-21 серпня провести двосторонні консультації з метою врегулювання всіх питань, однак реакція Молдови поки не обнародувана.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus