УКРАЇНА

12:04

25.05

Влада

Ніна Карпачова підтримує ідею впровадження в Україні електронної системи голосування

0

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вважає, що досвід застосування електронних урн і автоматичного підрахунку результатів голосування має бути впроваджений в Україні. На її думку, це має перешкодити порушенню конституційних виборчих прав громадян нашої держави, – повідомляє «LIGA ONLINE».

У грудні 2003 року Ніна Карпачова мала можливість ознайомитися з досвідом впровадження електронної системи голосування в Бразилії. Зокрема, вона мала зустріч з доктором Нельсоном Жобілом – відомим юристом, головою Конституційного Суду Бразилії, ініціатором використання цієї системи. Як показав досвід проведення виборів у Бразилії, електронна система практично унеможливлює фальсифікацію результатів голосування під час виборів.

Електронні системи голосування вже експериментально застосовуються в Російській Федерації, – зокрема під час президентських виборів на окремих виборчих дільницях використовувалися автоматизовані комплекси опрацювання виборчих бюлетенів. Фактично це були електронні урни, де в процесі голосування підраховувалися його результати.

Подібними автоматизованими пристроями були обладнані 10 відсотків виборчих дільниць Москви і Санкт-Петербурга: 299 дільниць у столиці Росії і 250 – у місті на Неві. Як змогли переконатися представники Уповноваженого з прав людини, така практика дозволила на виборчих дільницях Москви № 62 і 64 оперативно провести підрахунок голосів виборців за всіма видами голосування протягом декількох хвилин. На їхню думку, використання нових електронних комплексів для голосування істотно перешкоджає порушенню прав виборців, зокрема фальсифікації результатів голосування.

Моніторинг Уповноваженого з прав людини під час парламентських виборів 2002 року, виборів міського голови Мукачевого у 2003 році, проміжних виборів народного депутата України у виборчому окрузі N 61 (Донецька область) показав, що в Україні, на жаль, ще тривають спроби штучно вплинути на результати волевиявлення виборців.

Як повідомляє прес-служба українського омбудсмена, 14 березня 2004 року представники Уповноваженого з прав людини взяли участь у моніторингу виборів Президента Російської Федерації. Вони безпосередньо спостерігали за виборами на 13 виборчих дільницях Центрального адміністративного округу Москви.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus