УКРАЇНА

13:58

21.05

Влада

Адвокат «навстарвців» не згоден з рішенням суду

0

Адвокат українських моряків Миколи Мазуренка й Івана Сощенка Григорій Гінзбург має наміри оскаржити у Верховному Суді рішення Апеляційного суду Києва призначити морякам покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 7 років, повідомляють «Українські Новини».

Григорій Гінзбург сказав, що невинність моряків очевидна й у цій ситуації суд мав був порушити питання про їхню невинність, а не обмежуватися тільки приведенням вироку у відповідність з українським законодавством. «Сьогодні відбувся суд, але правосуддя я не побачив», - сказав Гінзбург.

За його словами, апеляція буде подана протягом місяця, але точних термінів він не назвав.

Гінзбург сказав, що Коаліційна тимчасова адміністрація в Іраку не мала повноважень від іракської влади на екстрадицію українських моряків на батьківщину і вона перестала існувати через 2 тижні після передачі моряків.

Він сказав також, що екстрадиція мала здійснюватися між державою винесення вироку (Ірак) і державою виконання вироку (Україна).

Адвокат упевнений, що якби моряки залишилися в Іраку, то вони могли б за 3-4 тижні потрапити під амністію і вийти на волю.

Гінзбург зазначив, що в Іраку моряки були присуджені до 7 років позбавлення волі і штрафу на підставі закону часів Саддама Хусейна, що Україна не повинна визнавати. «Засудили їх на підставі закону Саддама Хусейна... Варварська постанова, що ми також не повинні визнавати, як ми не визнавали у свій час гітлерівських вироків Німеччини», - сказав він.

Адвокат також сказав, що морякам в Іраку не була забезпечена належна юридична допомога, оскільки адвокат, що захищав їхні інтереси в суді, більше піклувався про інтереси компанії і про повернення суду і палива. «Він фактично не захищав цих людей», - сказав Гінзбург.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва сьогодні привів у відповідність з українським законодавством вирок Центрального кримінального суду Іраку і призначив покарання Мазуренкові і Сощенку у вигляді позбавлення волі терміном на 7 років.

Іракський суд присудив Мазуренка і Сощенка до 7 років в’язниці і штрафу по 1,2 млн. доларів з кожного.

«Навстар-1» був затриманий на початку серпня 2003 року командою корабля британських військово-морських сил «Сазерленд». Капітан «Навстар-1» Мазуренко і старший помічник Сощенко були затримані, інших 19 моряків «Навстар-1», громадян України, - звільнено.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus