УКРАЇНА

08:08

23.05

Влада

ЦВК відкинув скарги штабу Ющенка на Януковича

0

Центральна виборча комісія відмовила штабові кандидата в президенти, лідера блоку «Наша Україна» Віктору Ющенкові в задоволенні 74 скарг на виборчу кампанію кандидата в президенти, прем’єр-міністра, лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Про це повідомляють «Українські Новини».

Член ЦВК Михайло Охендовський повідомив, що комісія одержала від довіреної особи Ющенка Миколи Катеринчука 74 скарги на виборчу кампанію Януковича. Зокрема, це були скарги на відсутність вихідних даних (виготовлювач, тираж) на біг-бордах Януковича, а також скарги на право Януковича проводити агітацію, залишаючись при цьому прем’єр-міністром.

Охендовский зазначив, що зразки фотографій біг-бордів, подані як докази Катеринчуком, не дозволили ухвалити рішення щодо скарги. Тому Охендовський і ще два члени ЦВК вирішили самостійно перевірити наявність вихідних даних на біг-бордах Янкуковича. За словами Охендовського, вони знайшли вихідні дані на всіх оглянутих біг-бордах Януковича, але оглянути всі біг-борди зазначені в скаргах не встигли. На засіданні ЦВК Охендовський розгорнув один із плакатів Януковича і вказав місце розміщення вихідних даних – правий кут біг-борда, по вертикалі.

Крім цього ЦВК визнав законність агітації Януковича за самого себе як кандидата в президенти. Члени ЦВК зазначили, що будучи державним службовцем Янукович не має право агітувати за інших кандидатів у президенти, але це не позбавляє його права агітувати за самого себе.

За інформацією ЦВК, штаб Ющенка подав 9 серпня 54 скарги і ще 20 скарг – 12 серпня.

Своєю чергою, штаб кандидата в Президента, лідера блоку партій «Наша Україна» Віктора Ющенка має наміри оскаржити у Верховному Суді відмову Центральної виборчої комісії в задоволенні скарг на виборчу кампанію кандидата в Президенти, прем’єр-міністра, лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Про це на засіданні ЦВК сьогодні заявив довірена особа Ющенко Микола Катеринчук. «Щодо юридично обґрунтованості й абсурдності (скарг) я думаю, ми поставимо це питання у Верховному Суді», - сказав Катеринчук.

Він зазначив, що раніше він сумнівався в упередженості ЦВК, але тепер для нього сумнівів у цьому немає.

Зокрема, Катеринчук сказав, що ЦВК не мав права на таке рішення, оскільки не були розслідувані усі випадки, зазначені в скаргах на виборчу кампанію Януковича. За словами Катеринчука, він особисто оглянув 30 біг-бордів Януковича і знайшов, що на них немає вихідних даних. Крім того, він зазначив, що штаб Ющенка продовжує наполягати на тому, що Янукович не має права агітувати за себе, залишаючись при цьому державним службовцем. «Це наша позиція. Нехай вона буде абсурдною, але з нею ми підемо у Верховний Суд», - сказав Катеринчук.

Нагадаємо, що штаб Ющенка заявив про спрямування до ЦВК 94 скарги на виборчу кампанію Януковича. Крім того, штаб Ющенко готує скарги у Верховний Суд на постанови ЦВК, якими вона відмовила визнати порушеннями публікації про діяльності Януковича в газеті «Урядовий кур’єр» і сюжет у програмі «Вісті» (УТ-1) 27 липня, що штаб Ющенко вважає агітаційним матеріалом. Також учора штаб Ющенка закликав Януковича піти у відставку або зняти свою кандидатуру з виборів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus