УКРАЇНА

01:52

19.06

Влада

Базів: Україна не може послати миротворців у Придністров’я

0

Україна не може направити миротворчий контингент у район придністровського конфлікту в зв’язку з відсутністю рішення Об’єднаної контрольної комісії, що складається з представників Росії, Молдови і Придністров’я. Про це заявив заступник голови адміністрації президента України Василь Базів, повідомляє ІА «Новости-Украина».

Нагадаємо, що на цьому тижні міністр закордонних справ невизнаної Придністровської республіки Валерій Лицкай закликав Україну активізувати свою участь у миротворчій операції в регіоні. За його словами відповідно до Одеських угод 1998 року Україна може направити в Придністров’я повноцінний миротворчий контингент, порівнянюваний за чисельністю з тим, що там має Росія.

Об’єднана контрольна комісія була створена відповідно до угоди про принципи мирного врегулювання придністровського конфлікту, підписаного 21 липня 1992 року в Москві. Відповідно до цієї угоди, була створена зона безпеки довжиною 225 км і шириною 12-25 км, у яку 29 липня 1992 року ввійшли миротворчі сили Росії, Молдови і Придністров’я.

У березні 1998 року в Одесі була підписана угода про ступінь довіри і розвитку контактів між Республікою Молдовою і Придністров’ям. Відповідно до документа чисельність миротворчого контингенту була скорочена до 400 військовослужбовців з кожної сторони.

Загальна чисельність російських миротворців у Придністров’я становить 2000 осіб.

В даний час від України в миротворчій операції беруть участь тільки військові спостерігачі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus