УКРАЇНА

23:22

19.06

Влада

Семенюк: закордонні біржі не будуть торгувати акціями “Криворіжсталі”

0

Народні депутати розіслали для світових бірж повідомлення з попередженням не купувати на вторинному ринку цінних паперів акції приватизованих цього року підприємств, таких як “Криворіжсталь”, Криворізький залізорудний комбінат та інших, оскільки покупці ризикують “придбати повітря”. Про це заявили сьогодні на прес-конференції голова спеціальної контрольної комісії Верховної Ради Валентина Семенюк і голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Петро Порошенко, повідомляє кореспондент «proUA».

Семенюк повідомила, що цю розсилку вона організувала тому, що приватизація цих підприємств відбувалася з порушенням законодавства. Зокрема, за її словами, згідно Господарського кодексу, в цьому році Фонд державного майна мав право готувати на продаж пакети акцій лише державних підприємств, водночас, комбінат “Криворіжсталь” зареєстрований як відкрите акціонерне товариство. Крім того, вона повідомила, що має документи, які свідчать про те, що гроші за купівлю “Криворіжсталі” надійшли з рахунку “Азовсталі”, щодо якої перед цим припинили процедуру банкрутства. Наразі, за її словами, керівники бірж вже телефонують і дякують за попередження.

За словами Семенюк, керівництво ФДМ зараз грубо порушує свої обіцянки щодо плану приватизації, зокрема приватизує ті підприємства, які відсутні в списку, поданому в спеціальну контрольну комісії з приватизації на минулій сесії.

Депутат Петро Порошенко в свою чергу заявив, що нинішня приватизаційна політика призведе до того, що в наступні роки держбюджет втратить значні надходження. Зокрема, лише за оцінками конкурсних пропозиції держава втратила на продажу “Криворіжсталі” 4 млрд. гривень, на продажу Криворізького залізорудного комбінату – 0,7-1 млрд. гривень. Порошенко додав, що вартість “Укртелекома” за жодних умов не повинна бути меншою 2 млрд. доларів США, оскільки оцінка підприємства має базуватися на річних доходах: у 2003 році доход “Укртелекома” склав 8 млрд. гривень, а цього року очікується на рівні 10 млрд. гривень. За словами Порошенка, значно менш потужний польське телекомунікаційне підприємство було продане за ціною близько 4 млрд. доларів. Депутат також наголосив: “Ми не ставимо на меті зупинення приватизації. Ми хочемо, щоб вона відбувалася прозоро”. Натомість, за його словами, узгоджені дії уряду, ФДМ і Генпрокуратури, яка не реагує на подання щодо численних порушень і є, таким чином, “співучасницею злочинних дій”, призвели до того, що Україна втратила 13-15 млрд. гривень бюджетних надходжень. Для порівняння депутат нагадав, що заборгованість перед освітянами за 57-ю статтею закону про освіту становить понад 4 млрд. гривень, а зовнішній борг України – 11 млрд. доларів США. “Ми можемо економити щороку 1-2 млрд. гривень в майбутніх бюджетах, які необхідні на обслуговування зовнішнього боргу”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, що голова Фонду державного майна Михайло Чечетов прогнозував, що ФДМ зможе отримати від продажу 42,86% акцій «Укртелекому» 600-800 млн. доларів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus