22.11

Влада

«Металург» і «Дніпро» виграли, «Іллічівець» – зіграв у нічию

0

Вчора, 12 серпня, відбулися три матчі в першому кваліфікаційному раунді Кубка УЄФА. Донецький «Металург» обіграв «Тирасполь» з рахунком 3:0 (Голи: Турі – 30, Століца – 77, 90). Маріупольський «Іллічівець» зіграв вдома внічию 0:0 з віденською Аустрією. Дніпропетровський «Дніпро» впевнено обіграв місцевий клуб «Петржалка» з рахунком 3:0. (Голи: Семочко – 62, Назаренко – 78, Михайленко – 89).

Донецький «Металург» упевнено переміг на своєму полі, але рахунок не відображає перебігу гри. Перший удар у ворота Меленчука донеччани завдали на 9-й хвилині. Зотов вдарив здалеку, але м’яч пролетів повз ворота. За три хвилини м’яч все ж побував за спиною голкіпера тираспольців, але арбітр зафіксував офсайд у Деметрадзе. Кількість небезпечних моментів, створюваних донецькими футболістами, з кожною хвилиною збільшувалася. Двічі мав був забивати Алексеєнко, але обидва рази не поцілив у ворота. А між цими епізодами глядачі побачили гол у виконанні Йайа Турі. На 31-й хвилині класична атака за участю Джамараулі, Алексеєнка і Турі завершилася точним ударом останнього з лету метрів із 10. Меленчук не в змозі був допомогти своїй команді -1:0. Серб Муслін на початку другого тайму випустив на поле Меликяна, а потім форварда Століцу. Підсиливши гру на флангах, донеччани вимотали молдовських захисників, що перестали встигати за швидкими переміщеннями Деметрадзе, по краях - Меликяна і Ристича. В одній з атак Деметрадзе, одержавши передачу на правому фланзі, навішав у ділянку площі воріт. Століца виявився моторнішим за всіх на майданчику, головою переправивши м’яч у сітку - 2:0. Потім по черзі невдало зіграли Чечер, що вийшов на заміну Младеновичу, і Джамараулі. І все-таки третій гол відбувся. Після того, як тираспольці «пробачили» Долганському, що дав м’яч на тарілочку Барбурошу (тільки якимсь дивом м’яч не влетів у незахищені ворота), металурги провели блискавичну атаку. Джамараулі доправив м’яч у штрафну суперника і Століца знову після точного удару головою змусив команду Віктора Баришева з центра поля.

Маріупольський «Іллічівець» не зміг зламати оборону «Аустрії». Зустріч проходила в середньому темпі, але жодна зі сторін не диктувала перебігу гри. Спочатку активнішими були хазяї, у яких виявляли наполегливість флангові футболісти Дмитро Єсін і Сергій Шищенко. Однак їхні передачі в штрафну так і не отримли адресата. Найбільш небезпечний момент у першому таймі виник коло воріт «Аустрії» після розиграшу кутового. Шищенко навісив м’яч на ближню штангу, де Олександр Мальцев виграв верхівкову боротьбу і пробив у ворота. Джой Дідуліца парирував м’яч прямо на ногу Івану Кривошеєнку, чий удар знову вцілив у воротаря. Після перерви замінний в «Аустрії» Володимир Яночко двічі загрожував воротам Андрія Нікітіна. Але обидва рази, завдаючи ударів, у далекий кут - з 20-ти і 12-ти метрів, словацький хавбек не поцілив у ворота. Маріупольці також не відрізнялися в цей день великою винахідливістю. На 85-й хвилині Сергій Закарлюка, викликаний Олегом Блохіним на матч збірних України й Англії, міг відкрити рахунок. Однак і його удар у дальній кут виявився неточним.

«Дніпро» (Дніпропетровськ) у гостях легко переграв «Артмедіа», забивши три м’ячі. Гравці «Артмедіа» постаралися заволодіти ініціативою з перших хвилин. І на шостій хвилині їм ледь не посміхнулася фортуна. Після досить оригінального розиграшу штрафного у ворота бив Браніслав Фодрек, але м’яч пролетів повз ворота Медіна. Спочатку гості хибили неточними передачами, не завжди правильно вибирали продовження атаки. Попереду у дніпропетровців діяв один Костишин. Після перерви гра небагато пожвавилася. Спочатку більш активно поводилися хазяї, кілька разів небезпечно виконували стандарти. Дніпропетровці кілька разів добре зіграли на контратаках і суперник відразу ж зменшив оберти. А на 62-й хвилині рахунок у матчі було відкрито. Голкіпер Юрай Чобей випередив Руслана Костишина , і м’яч полетів до бічної лінії. Там був Дмитро Семочко, що одним доторком опрацював м’яч, а другим послав його у ворота. Після пропущеного гола хазяї пожвавилися і потужними силами пішли вперед. Зате небезпечні моменти стали виникати у великій кількості коло протилежних воріт. Залишається тільки дивуватися, як часом підопічні Євгена Кучеревського тринькали один стовідсотковий шанс за іншим. Пропустивши кілька небезпечних випадів, гравці «Артмедіа» швидко зорієнтувалися, і знову стали діяти від оборони. «Дніпро» не поспішаючи продовжував контролювати м’яч, і на 78-й хвилині вийшовши на ударну позицію Назаренко гарматним ударом у верхній кут зробив рахунок 2:0. Футболісти «Дніпра» зітхнули на повні груди і заграли просто у своє задоволення, демонструючи перевагу над суперником у всіх компонентах гри. У підсумку Дмитро Михайленко після подачі кутового виявився першим на добиванні і з другої спроби все-таки зумів вразити порожні ворота.