УКРАЇНА

06:19

25.05

Влада

Українські фермери нагнали страху на ірландських республіканців

0

Українські фермери загрожують добробуту 32 країн. З такою заявою виступила північно-ірландська організація “Шінн Фейн”, яку вважають політичним крилом Ірландської Республіканської Армії. Газета Belfast Telegraph написала про те, що ірландські республіканці побоюються зростання експорту української пшениці, оскільки через це можуть знизитися ціни на збіжжя. Про це повідомило радио «Свобода».

“Шінн Фейн”, політична партія, про яку українці знали лише з повідомлень про успіхи чи невдачі мирного процесу в Північній Ірландії. Тепер же партія виступила з політичною заявою, в якій закликала уряд Великої Британії захистити країну від українських фермерів. Причому йдеться не лише про Північну Ірландію, – речник партії з питань рівноправ’я та прав людини Катрін Руейн заявила: «Фермери тридцяти двох країн мають серйозне занепокоєння з приводу кількох аспектів цієї торгівлі, а також потенційного впливу, котрий вона матиме на сільськогосподарське виробництво».

За словами Руейн, величезні кораблі з пшеницею з України приходять у доки Белфаста та Варренпоінта, тож імпорт зі Східної Європи може зменшити ціни на внутрішньому ринку зерна. «Якість цієї пшениці не перевірена, і ми не маємо поняття про те, які хімікати вони використовують при виробництві», – сказала речник “Шінн Фейн”. За її словами, партія збирається звернутися до міністра сільського господарства Великої Британії Іана Персона зі скаргою.

В Україні наразі не погоджуються з такою оцінкою ситуації, особливо щодо якості. Як зазначив заступник генерального директора Української зернової асоціації Володимир Лапа, в Україні засоби агрохімії використовують набагато менше, ніж у розвинутих країнах – в ЄС, у США. “На мою думку, чистота українського зерна не підлягає сумніву. У плані чистоти від хімії воно дасть фору багатьом виробникам, визнаним у світі. На жаль, це не якась стратегія, просто наші виробники ще не здатні закупити необхідну кількість засобів захисту рослин та мінеральних добрив», – заявив Лапа. А побоювання щодо того, що Україна може завалити дешевим зерном 32 країни світу, представник українських експортерів назвав сильно перебільшеними.

«Прогнози експорту коливаються від 6 до 8 мільйонів тонн, залежно від того, який ми все-таки отримаємо врожай. Ми бачимо, що зараз погодні умови досить складні. В цьому сезоні рекорду не буде, це однозначно. В Європі існує квота на імпорт зернових культур, і в минулому сезоні ця квота не була вичерпана, в цьому вона буде вичерпана, але більше за цю квоту ми не можемо ввезти, хоч би як хотіли», – сказав Лапа.

Раніше подібну стурбованість вже висловлювали американські фермери. Щоправда, вони вбачають загрозу не стільки для свого внутрішнього ринку, скільки для американських експортних ринків в Азії та Північній Африці.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus