УКРАЇНА

14:31

20.05

Влада

Верховна Рада ухвалила новий закон про вибори Президента

0

Верховна Рада України у четвер ухвалила новий закон про вибори Президента України. За це рішення проголосували 400, проти - 3 з 436 депутатів, повідомляють «Українські Новини».

Новий закон відрізняється від чинного закону про вибори Президента тим, що він скорочує термін передвиборної кампанії до 120 днів (зараз - 180), встановлює норму повернення грошової застави при реєстрації кандидата, зменшує кількість підписів, що їх мають зібрати кандидат на свою підтримку, і пропонує використовувати прозорі урни для голосування.

Відповідно до документа, президент України обирається всенародно. Вибори призначає парламент. Право голосу на виборах президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років.

Президентом може бути обраний громадянин України, якому на день виборів виповнилося 35 років, який має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом 10 останніх перед днем виборів років. Та сама людина не може бути президентом України більше двох термінів поспіль. Людина, яка обиралася двічі на посаду президента, не може бути висунута кандидатом на цю посаду.

Вибори будуть проводитися в єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому окрузі, поділеному на 225 територіальних виборчих округів. До складу територіальних виборчих комісій мають бути обов’язково включені представники партій і блоків, які подолали 4%-й бар’єр на попередніх виборах в Раду, якщо ці партії висунули кандидата на посаду Президента.

Підготовка до проведення виборів Президента буде здійснюватися виключно коштом державного бюджету і виборчих фондів кандидатів у Президенти.

Як уже повідомлялося, вибори Президента України призначено на 31 жовтня 2004 року.

  Посилання за темою:  

» Новини: Українцям пояснять, що таке законодавство про вибори

» Новини: Парламент розглянув законопроект про вибори Президента, який розроблювачі називають компромісним

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus