УКРАЇНА

12:38

20.06

Влада

Кучма відредагував Військову доктрину через кризу НАТО і ЄС

0

Рішення виключити вступ до НАТО й до Європейського Союзу з положень Військової доктрини було викликано тим, що ці організації переживають кризу, – заявив президент Леонід Кучма в інтерв’ю газеті «Факти і коментарі». Про це повідомляють «Українські Новини».

«Так, ми цілком усвідомлюємо, що нинішня світова система переживає кризу», – сказав президент. Він також пояснив, що це рішення прийняте не під враженням від підсумків саміту НАТО в Стамбулі (Туреччина), а на підставі об’єктивної оцінки міжнародної політики.

За словами Кучми, ЄС вирішує проблеми, пов’язані з прийняттям відразу 10 нових країн, і тому не готовий приділити серйозну увагу Україні, а НАТО переживає кризу в зв’язку з війною в Іраку.

Президент вважає, що якщо раніше співробітництво з ними допомагало ефективніше розв’язувати проблеми, то тепер українські реалії не зовсім адекватно сприймаються, як засвідчило сприйняття політичної реформи. «Як показав останній досвід обговорення української конституційної реформи, наші західні партнери не завжди і не зовсім адекватно сприймають сьогоднішні українські реалії», – сказав Кучма.

У той самий час президент підкреслив, що зміни в доктрині не мають наслідком зміни стратегічного курсу на членство в НАТО і ЄС, а відбивають поточний стан справ. «Повноправне членство в Євросоюзі й НАТО, як і раніше, залишається важливою складовою нашої стратегії. Однак у робочі плани на найближче майбутнє вносяться корективи», – сказав Кучма. При цьому він відзначив, що заплановані у відносинах з НАТО і ЄС заходи не скасовуються.

Кучма також сказав, що Військова доктрина, до якої були внесені зміни, мала потребу в них, тому що її первісна редакція була недосконала. «Від цього пункту нашої доктрини пахло таким шапкозакиданням», – сказав Кучма. За його словами, указ від 15 липня 2004 року, яким були внесені зміни до Військової доктрини за рішенням Ради національної безпеки й оборони від 6 липня, одержав спекулятивне обнародування в пресі, де він з’явився відразу після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним 26 липня. «Коли ми зустрілися отут, у Криму, із президентом Путіним, ніхто навіть уваги не звертав на ці виправлення. А тут «раптом» помітили!» – сказав Кучма.

У середині червня Кучма затвердив нову Військову доктрину України. Цей документ Україна представляла на комісії Україна-НАТО наприкінці червня в Стамбулі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus