УКРАЇНА

23:20

19.06

Влада

Придністров’я опинилося в зоні інтересів Збітнєва

0

Всеукраїнська партія «Нова сила» пропонує визначити Придністров’я зоною національних інтересів України, враховуючи реальну небезпеку життю майже трьохсот тисяч етнічних українців та п’ятдесяти тисяч громадян України, які мешкають у зоні потенційного військового конфлікту. Про це заявив голова партії, кандидат в президенти Юрій Збітнєв, повідомляє «УНІАН».

За його словами, можливе виникнення в Придністров’ї військового конфлікту становить пряму загрозу національній безпеці України. Відтак «Нова сила» пропонує ввести на територію Придністров’я контингент Збройних сил України з мандатом миротворчих сил ОБСЄ, завданням якого буде роз’єднання конфліктуючих сторін, контроль прикордонної та митної служб Придністров’я й Молдови з метою недопущення контрабанди та нелегальної міграції через цю територію.

Також партія вважає за необхідне запропонувати Російській Федерації підписати окремий військово-політичний договір про спільний захист інтересів України та Росії в регіоні Придністров’я.

Міністерство закордонних справ України, на переконання членів партії, має невідкладно виступити з ініціативою офіційної зустрічі у форматі п’ятірки гарантів – ОБСЄ, Молдови, Придністров’я, України, Росії та розпочати переговори з врегулювання ситуації. Пропонується також рекомендувати Молдові негайно скасувати санкції проти Придністров’я, а Тирасполю – поновити роботу закритих шкіл.

Крім того, партія разом із Центром стратегічних ініціатив розробила меморандум про врегулювання Придністровського конфлікту, основою якого є відновлення «історичної справедливості» та повернення Придністров’я до складу України на правах автономії. За словами керівника Центру стратегічних ініціатив Вадима Магницького, політична та економічна ситуації в регіоні свідчать, що в найближчі роки почнеться процес приєднання Молдови до Румунії, а Україна має підготуватись до приєднання Придністров’я.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus