УКРАЇНА

21:03

24.04

Влада

Змінити ім’я можна буде тільки у відповідності з законом

0

Міністерство юстиції України внесло на розгляд Кабінету Міністрів проект Закону “Про зміну імені фізичної особи”, який встановлює єдиний порядок зміни громадянами України власних імен, прізвищ та імен по-батькові. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Мін’юсту.

Законопроект був розроблений відповідно до норм нового Цивільного кодексу України, який набув чинності з 1 січня 2004 року. Ним, зокрема запропоновано, що ім‘я по-батькові фізична особа зможе змінити лише в разі зміни її батьком власного імені. Крім того, ім‘я по-батькові можна буде змінити в разі всиновлення фізичної особи відповідно до імені чоловіка, який всиновлює. У разі смерті людини, що відповідно до актового запису вважається батьком чи вітчимом фізичної особи, змінити ім‘я по-батькові буде неможливо.

Не матимуть право змінити власне ім’я та прізвище особи, що не досягли 14 років, що мають судимості або перебувають під судом чи слідством. Неповнолітня особа, яка досягла 14 років, отримує право змінити своє прізвище та власне ім’я лише за згодою хоча б одного з батьків, з яким вона проживає, або піклувальника.

Закон також має уніфікувати правові норми, що регулюють порядок зміни громадянами прізвищ, імен та імен по-батькові. Зокрема, за словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, необхідно узгодити Цивільний кодекс із Законом “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” щодо заборони обмежувати права фізичної особи у зв’язку з місцем її проживання.

Крім того, відповідно до Цивільного кодексу, питання зміни імені мають регулюватися виключно законом. Лавринович нагадав, що наразі власні імена змінюються відповідно до указу президента “Про порядок переміни громадянами України прізвищ, імен, по батькові”, який був виданий у 1991 році та “Положенням про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові”, затвердженим урядовою постановою у 1993 році.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus