УКРАЇНА

06:15

21.05

Влада

Кучма пропонує провести амністію тіньових капіталів

0

Президент України Леонід Кучма пропонує Кабінетові міністрів і Верховній Раді розглянути питання про проведення вже протягом 2004 року амністії громадян у зв’язку з легалізацією тіньових капіталів, повідомляє «Інтерфакс-Україна» .

Йдеться «про поширену практику, серед іншого, на території СНД», зазначив глава держави в щорічному посланні до Верховної Ради, спрямованому до парламентаріїв.

Незважаючи на те, що рівень тінізації економіки України знизився з 43,5% у 1997 році до 35% у 2003-му, сьогодні він значно вищий, ніж у країнах Центральної Європи. Разом з тим, одним з найнебезпечніших наслідків тонізації є її вплив на криміналізацію суспільства, сказано в посланні.

При цьому, як наголошено в документі, «подальше обмеження впливу факторів тінізації економіки не може грунтуватися тільки на силових методах, що дають тимчасовий ефект». Необхідна нова стратегія детінізації, що повинна базуватися «першою чергою на створенні сприятливих умов для легальної економічної діяльності на основі максимального врахування інтересів суб’єктів господарської діяльності».

«Зрозуміло, що амністія не може поширюватися на фінансові ресурси, отримані внаслідок злочинів проти людини і безпеки держави, стосуватися осіб, щодо яких була порушена кримінальна справа, а також засуджених», - сказано в документі.

Важливо враховувати, що «крім фінансового ефекту, амністія тіньових капіталів може стати кроком до формування “економіки довіри” , - зазначається в посланні глав держави.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus