УКРАЇНА

02:23

27.05

Влада

Поляки вбачають свою провину у тому, що Україна змінила курс

0

Польські політики та оглядачі висловлюють занепокоєння змінами у Військовій доктрині України. Несподіване рішення президента Леоніда Кучми вилучити з її стратегічних цілей вступ України до НАТО та Євросоюзу у Варшаві називають ”кінцем польських снів про вибір Києвом західного спрямування”, повідомляє «Німецька хвиля».

Парламентська група «Право й Справедливість» вважає, що зміни у Військовій доктрині України – це поразка польської закордонної політики стосовно Києва.

“Президент Кваснєвський і уряд не виявили рішучості, щоб заохотити ЄС прийняти рішення про запрошення України до переговорів на тему інтеграції», – вважають у партії. У свою чергу віце-спікер Сейму Казімєж Міхал Уяздовський наголосив, що «замість реальних дій стосовно України, проводилася політика жестів і бенкетів».

А голова парламентського клубу Громадянської Платформи Ян Рокіта вважає, що заяви президента Кучми не дають підстав для занепокоєння. На його думку, більший острах повинні викликати слова президента Росії Володимира Путіна. Заявивши про те, що агентура країн Заходу намагається компрометувати процес інтеграції України з Росією, «він виявив свої справжні наміри що до України», вважає Рокіта.

Експерт варшавського Центру Східних Студій Тадеуш Ольшанський дотримується думки, що зміни у Військовій доктрині України – це результат розчарування позицією ЄС, НАТО і США стосовно Києва. Ольшанський нагадує однак, що строк повноважень президента Кучми вже незабаром завершується. На його думку, після президентських виборів восени, в українській політиці слід очікувати вагомих змін.

Нагадаємо, відповідно до указу президента Леоніда Кучми від 15 липня з Військової доктрини України (затверджена указом 15 червня) виведено згадування про підготовку країни до повноправного членства в НАТО і ЄС, орієнтації на вступ до НАТО як пріоритет зовнішньої і внутрішньої політики країни.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus