УКРАЇНА

12:59

21.06

Влада

Кучма розставив пріоритети у відносинах з Росією

0

Президент Леонід Кучма вважає першочерговою задачею в україно-російських відносинах створити зону вільної торгівлі. Про це він заявив у понеділок на зустрічі представників ділових кіл України і Росії в Криму, повідомляють «Українські Новини».

Президент вважає, що спочатку потрібно зняти існуючі обмеження у взаємній торгівлі. Для цього потрібно підписати Угоду про принципи стягування непрямих податків у взаємній торгівлі, а також Протокол про поетапне скасування вилучень з режиму вільної торгівлі. Кучма вважає, що в процесі її формування важливою є політична воля керівників двох держав, і готовність бізнесменів цьому допомагати.

У своєму виступі український президент відзначив, що обсяги торгівлі між двома країнами зростають, і це відбувається завдяки активізації контактів президентів і прем’єр-міністрів, а також ділових кіл.

Кучма похвалив розвиток співробітництва в нафтогазовій галузі і металургії, і відзначив досягнення українських підприємств, у які вкладено російські інвестиції. Як приклад він привів вирішення кризи на українському ринку нафтопродуктів. «З багатьма російськими бізнесменами в нас напрацьований позитивний досвід співробітництва. Серед них - Вагіт Алєкпєров, Герман Хан, Віктор Вексельберг, Олег Дерипаска та інші», - сказав Кучма.

До форуму в Криму Кучма і Президент Росії Володимир Путін провели зустріч, на якій говорили про співробітництво в СНД і ЄЕП і деяким темам міжнародної політики.

Як повідомлялося, Путін прибув у Крим на зустріч з Кучмою.

У липні Україна і Росія домовилися продовжити переговори про скасування ПДВ на експорт нафти і газу в Україну і про скасування вилучень з режиму вільної торгівлі двох країн до вересня. Перед експертами міжурядової комісії поставлено завдання домовитися про значне скорочення термінів скасування вилучень з режиму вільної торгівлі.

Позиція України полягає в тому, щоб скасувати вилучення з режиму вільної торгівлі з Росією якомога швидше.

Зараз сторони підготували графік поетапного скасування вилучень з режиму вільної торгівлі, зі скасуванням вилучень починаючи із серпня 2004 до повного їхнього скасування до 2012. Цього року планується виключити з переліку вилучень кондитерські вироби, у 2007 - спирт, у 2012 - цукор.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus