УКРАЇНА

02:19

27.04

Влада

“Одеса – Броди” запустять у серпні

0

З 1 серпня Україна почне заповнення нафтопроводу “Одеса-Броди”. Про це заявив президент НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко на україно-російському бізнес-форумі в Лівадії (Крим), повідомляють «Факти, ICTV».

“З першого числа почнемо заповнення нафтопроводу “Одеса-Броди”, і він буде працювати на користь економік двох країн”, - сказав Ю.Бойко. При цьому не надав інших подробиць.

Нагадаємо, Україна завершила будівництво нафтопроводу «Одеса-Броди» наприкінці 2001 року, однак маршрут, розрахований на транзит 14 млн. тонн каспійської нафти в Європу на рік в обхід турецьких проток, поки не використовувався через те, що Київ не міг знайти постачальників сировини.

Російські компанії, які зацікавлені в збільшенні постачань нафти на європейські ринки, запропонували Україні використовувати нафтопровід у реверсному режимі - із Бродів в Одесу, однак Київ спочатку відмовив росіянам, і тільки недавно дозволив реверс нафтопроводу вбік терміналу «Південний», що під Одесою.

5 липня 2004 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №831, що зняло визначення конкретного напрямку використання нафтопроводу. Саме це дало можливість розглянути пропозиції “ТНК-ВР” щодо реверсного використання нафтопроводу в напрямку Броди-Одеса МНТ-“Південний”.

8 липня ц.р. наглядова рада ВАТ «Укртранснафта» схвалила укладення з російсько-британською компанією «ТНК-ВР» контракту на постачання нафти для трубопроводу «Одеса-Броди» для транспортування в реверсному режимі. Зокрема, проект контракту передбачає транспортування російської нафти Urals маршрутом «Мозирь-Броди-нефтотермінал «Південний (Одеса)» протягом 3-х років обсягом 9 млн. тонн на рік.

Після цього Польща, США, Єврокомісія висловили стурбованість у зв’язку з рішенням Кабінету Міністрів України про транспортування нафти трубопроводом «Одеса-Броди» у реверсному режимі.

15 липня Туреччина звернулася до України з проханням відмовитися від реверса нафтопроводу «Одеса-Броди», оскільки це різко збільшить навантаження на протоку Босфор.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus