УКРАЇНА

10:56

27.05

Влада

Україна дезінформує світ про будівництво Дунайського каналу?

0

Україна дезінформує іноземні держави і світову громадськість стосовно будівництва судноплавного каналу Дунай - Чорне море, заявляє Українська коаліція «За дику природу». Про це повідомляють «Факти, ICTV».

«Влада України у відповідь на офіційні протести (проти будівництва каналу) перейшла до неприкритої дезінформації про свої дії», - відзначають екологи.

Зокрема, українські чиновники неодноразово заявляли про те, що Україна не споруджує новий судновий хід в гирлі Бистре, а відновлює той, який існував раніше. На думку ж екологів, це не відповідає дійсності.

«На Бистрому ніколи не функціонував судновий хід - ні до 1956 року, ні до початку 90-х років тут не ходили судна, за винятком рибальських з осіданням до 1,5-2 метрів», - відзначають у Коаліції.

Екологи стверджують, що під час будівництва каналу Україна порушує низку міжнародних угод. Зокрема Конвенцію про охорону мігруючих видів диких тварин, Угоду про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів, Конвенцію про співробітництво із захисту і постійного використання ріки Дунай, Угоду між урядами України і Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах та ін.

На думку екологів, безпідставними також є заяви України про те, що протести проти спорудження каналу порушують її право на поновлення судноплавства на суверенній території.

«Варіант проходження судноплавного шляху через гирло Бистре не є єдино можливим - існують економічно й екологічно обґрунтовані альтернативи – через Стенцівсько-Жебріянську гряду або через Очаківське гирло», - підкреслюють у Коаліції.

Коаліція «За дику природу» також стверджує, що реалізований проект будівництва каналу порушує екологічний баланс дельти Дунаю, «веде до знищення природної території, унікальної у світовому масштабі”.

Нагадаємо, канал Дунай – Чорне море прокладають через територію трансграничного Дунайського біосферного заповідника, який має трансграничний статус, внесений до світових природних резервацій ЮНЕСКО.

Низка міжнародних організацій, зокрема Всесвітній фонд дикої природи, Екологічна організація «Міжнародний соціально-екологічний союз», а також Румунія, США, ЄС закликали Україну негайно припинити будівництво каналу Дунай - Чорне море у зв’язку із загрозою завдання збитків навколишньому середовищу.

Національна академія наук України теж неодноразово виступала проти будівництва каналу, вважаючи, що це зруйнує розташований там заповідник.

Україна, у свою чергу, заявляє, що екологічної загрози канал не несе, і планує завершити роботи з відбудови судноплавного каналу в гирлі Дунаю.

Дунайський біосферний заповідник входить до міжнародної мережі біосферних резерватів Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і до світової мережі водно-болотних угідь, цінних для охорони птахів. Тут, зокрема, живуть найрідші тварини України: чорноморська білуга; атлантичний осетр, дунайський і чорноморський лососі, орлан-білохвіст, каравайка (родич давньоєгипетських священних ібісів), пелікани, лісовий кіт.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus