УКРАЇНА

10:38

22.05

Влада

Група Приватбанку приватизує «Укрнафту»?

0

Народний депутат, член комітету ВР із питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима прогнозує ініціювання групою Приватбанку приватизації найбільшої нафтовидобувної компанії «Укрнафта». Про це «Українські Новини» сказав сам Гудима.

При цьому він відзначив, що група має намір стати основним претендентом на купівлю держпакету акцій «Укрнафти» і не виключив, що при цьому на Фонд державного майна буде виявлятися тиск.

«Я не хочу вживати слово «дерибан», але воно є дуже популярним і найбільш точно відображає суть процесу», - сказав він.

На думку Гудими, у разі придбання групою Приватбанку держпакету акцій «Укрнафти», вона автоматично стане власником компаній «Укртатнафта» і НПЗ «Галичина», держпакети акцій яких (43% і 25%, відповідно) відповідно до указу президента Леоніда Кучми «Про заходи для підвищення ефективності управління нафтовою галуззю» мають бути передані до статутного фонду «Укрнафти».

При цьому депутат відзначив, що вже після проведення такої передачі група Приватбанку як власник 42% акцій «Укрнафти», фактично стане власником половини держпакетів «Укртатнафти» і НПЗ «Галичина».

Депутат також вважає, що вартість 43% «Укртатнафти» і 25% «Галичини» при включенні їх до статутного фонду «Укрнафти» буде істотно занижена.

«Державні пакети акцій будуть оцінені в сміховинні ціни», - сказав Гудима.

Депутат вважає, що незважаючи на те, що 50%+1 акція «Укрнафти» поки знаходяться у власності держави, цей факт із погляду корпоративного управління є досить умовним, тому що менеджмент «Укрнафти» є підконтрольним групі Приватбанку.

Як повідомляло агентство, 16 липня Кучма підписав указ «Про заходи для підвищення ефективності управління нафтовою галуззю», а також доручення, відповідно до якого на базі «Укрнафти» буде створена вертикально-інтегрована нафтова компанія.

У статутний фонд «Укрнафти» Кучма доручив внести держпакети акцій «Укртатнафти» і НПЗ «Галичина».

Президент також доручив передати 49% акцій «Укрнафти», що знаходяться в даний момент у власності «Нафтогазу України», Фондові держмайна.

У 2003 році найбільша в Україні нафтовидобувна компанія «Укрнафта» отримала чистий прибуток 892 млн. гривень.

50%+1 акція «Укрнафти» належить державній компанії «Нафтогаз України», близько 42% акцій належить компаніям, афільованим із Приватбанком.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus