УКРАЇНА

02:26

28.05

Влада

У справі ЧМП шукають лжесамогубцю

0

Генеральна прокуратура оголосила в міжнародний розшук підозрюваного у кримінальній справі про заволодіння майном в особливо великих розмірах під час погашення боргів Чорноморського морського пароплавства, який для того, щоб уникнути відповідальності, імітував свою смерть і похорон. Про це повідомляють «Українські Новини».

За словами заступника начальника прес-служби Генеральної прокуратури Юрія Бойченка, Генпрокуратура порушила, а прокуратура Одеської області розслідувала кримінальну справу за фактами зловживань керівників низки компаній під час погашення боргів ЧМП. Розслідуючи справу, слідчі встановили, що підозрюваний, котрий зараз перебуває в розшуку, 1997 року обіймав посади президента концерну «Приморський» і генерального директора компанії «Примекспрес». Підозрюваний також контролював групу зареєстрованих в Одесі спільних підприємств і 2 кіпрські компанії, що створили пул кредиторів і уклали угоду з ЧМП для погашення боргів пароплавства перед бюджетом. Пул кредиторів зобов’язався погасити борги в обмін на 5-літню безкоштовну оренду 3 вантажних і пасажирських суден «Україна» і «Аркадія». Кредитори ЧМП для погашення його боргів набрали в різних банках кредитів на суму 11 млн. доларів.

Підозрюваний створив злочинну групу, куди ввійшли керівники контрольованих ним підприємств, ця група привласнила частину грошей, що були отримані як кредити. Зокрема, злочинне угруповання підробило документи й одержали в Укрсоцбанку 4,2 млн. доларів, що потім привласнило. Також група на початку 1998 року заклала пароплави «Україна» і «Аркадія», одержавши за них 6 млн. доларів.

Бойченко сказав, що, коли підозрюваний довідався, що ним цікавиться слідство, він за допомогою своїх родичів імітував свою смерть і похорон на одному з цвинтарів Києва. У ході розслідування слідчі встановили, що підозрюваний насправді живий і провели ексгумацію могили, при цьому знайшли в труні не тіло, а сторонні предмети.

Прокуратура Одеської області закінчила розслідування кримінальної справи щодо заволодіння майном під час погашення боргів ЧМП і передала його до суду. При цьому у цій кримінальній справі до відповідальності притягають директора спільного підприємства «Джирджис», комерційного директора концерну «Приморський» і голову правління компанії «Трансшип».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus