УКРАЇНА

13:26

19.06

Влада

Кучма ветував декілька законів

0

Президент Леонід Кучма наклав вето на закон про виключення громадян, котрі мають статус жертв нацистських переслідувань, з числа ветеранів війни. Про це повідомили «Українські Новини».

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законів України із соціального захисту ветеранів війни і жертв нацистських переслідувань» передбачалося виключити зі списку ветеранів війни, що наведений у законі про статус ветеранів війни, категорію громадян, котрі одержали статус жертв нацистських переслідувань. Передбачалося, що реалізація закону дасть можливість забезпечити більш повний соціальний захист таких громадян, оскільки статус жертв нацистських репресій допускає вищий рівень надання пільг, ніж статус ветеранів війни.

За даними Кабінету Міністрів, в Україні проживає близько 4 млн. ветеранів війни, з яких близько 700 тис. брали безпосередню участь у бойових діях у другій світовій війні. У березні Кучма вперше скористався правом вето на рішення Верховної Ради виключити громадян, котрі мають статус жертв нацистських переслідувань, з числа ветеранів війни.

Крім того, Кучма також скористався правом вето щодо закону про врегулювання ринку м’яса і м’ясних продуктів. Наприкінці червня за прийняття проекту Закону «Про м’ясо і м’ясні продукти» проголосував 231 депутат при необхідних 226.

Закон визначив правові й організаційні основи забезпечення якості та безпеки м’яса і м’ясопродуктів для життя і здоров’я населення, для навколишнього середовища під час їх виробництва, переробки, фасування, збереження, транспортування, реалізації, а також вивозу з України і ввозу до України. Також документ визначив вимоги щодо показників якості та безпеки до виробників і постачальників м’яса і м’ясопродуктів. Передбачалося, що у випадку ведення господарської діяльності з виробництва і переробки м’яса, м’ясної сировини і м’ясних продуктів без атестата, що дозволяє вести таку діяльність, а також у випадку порушення вимог щодо показників їхньої якості та безпеки мав накладатися штраф у розмірі 200% від вартості зробленої продукції.

Також Кучма ветував закон про впорядкування процедури приватизації державного майна. У середині червня за прийняття Закону «Про формування конкурентних основ у процесі приватизації акцій (часток, паїв), що належать державі в майні юридичних осіб» проголосувало 235 депутатів при необхідних 226. Закон встановлював особливості приватизації державних часток у статутних фондах підприємств, що належать до об’єктів приватизації групи «Е» і мають монопольне становище на ринку України чи мають стратегічне значення для економіки. Крім того, закон упорядковував процедуру приватизації підприємств, що мають податкову заборгованість.

Президент наклав вето і на закон про статус осіб, депортованих за національною ознакою. Наприкінці червня за прийняття Закону «Про поновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» (№ 4526), запропонованого Кабінетом Міністрів, проголосувало 387 депутатів при необхідних 226. Законом пропонувалося визначити статус таких осіб, установити гарантії держави щодо поновлення їхніх прав, а також визначити принципи державної політики і повноваження органів державної влади і місцевого самоврядування в сфері поновлення прав цих осіб. Відповідно до закону, держава гарантувала депортованим особам, котрі добровільно повертаються на місця свого постійного проживання, рівні з громадянами України права, відповідно до Конституції, і умови, що включають забезпечення землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, а також умови для національного, культурного і духовного розвитку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus