УКРАЇНА

01:24

25.01

матеріали по темі:

Влада

Центральний, Північний та Інгулецький ГЗКи – продано

0

Фонд державного майна України продав три гірничо-збагачувальних комбінати – Центральний,Північний та Інгулецький. Про це повідомили «Українські Новини».

Пакет 50%+1 акція Центрального ГЗКу придбала за 106,038 млн. гривень компанія System Capital Management (Донецьк). Договір купівлі-продажу було підписано 16 липня, – SCM уже перерахувала гроші за пакет акцій. Компанія System Capital Management до купівлі 50%+1 акція ЦГЗКу володіла 44,318% акцій комбінату. 90% акцій SCM належить донецькому бізнесменові Ринату Ахметову.

Пакет 50%+1 акція Північного гірничо-збагачувального комбінату (Дніпропетровська область) купила за 207,6 млн. гривень компанія «Артанік» (Київ). Договір купівлі-продажу пакета акцій було підписано 16 липня. «Артанік» до купівлі 50%+1 акція ПівГЗК володів 39% акцій комбінату. Саму компанію «Артанік» контролює System Capital Management, 90% акцій якої належить донецькому бізнесменові Ринату Ахметову.

А компанія «Смарт-груп» (Дніпропетровськ) купила 37,57% Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату за 162,9 млн. гривень. Договір купівлі-продажу акцій між «Смарт-груп» і ФДМ також був підписаний 16 липня. До цього «Смарт-групп» володіла більш 25% акцій ГЗКу. Нагадаємо, що 14 липня Київський господарський суд визнав законним рішення акціонерів ІнГЗКу, що було ухвалене в квітні 2003 року, про затвердження підписки на акції додаткової емісії, у результаті чого частка державної компанії «Укррудпром» у статутному фонді комбінату зменшилася з 50%+1 акції до 37,57%. Після цієї додемісії компанія «Смарт-груп» одержала контроль над більш ніж 60% акцій комбінату. Своєю чергою компанією «Смарт-груп» володіє російський бізнесмен Вадим Новинський.

Як повідомляв «proUA», ФДМ вилучив зі статутного фонду державної компанії «Укррудпром» пакети акцій 10 підприємств, що формували її статутний фонд, серед іншого пакет 50%+1 акція ЦГЗК.

9 квітня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон про особливості приватизації підприємств «Укррудпрому», що президент Леонід Кучма підписав 28 квітня.

Відповідно до закону про приватизацію «Укррудпрому», першочерговим правом на купівлю акцій підприємства «Укррудпрому» володіє компанія, що уже має не менш ніж 25% цього підприємства. Якщо у підприємства немає інвестора (тобто або 100% належить державі, або частки акціонери володіють менш ніж 25% акцій), тоді пакет буде продаватися на спеціальному конкурсі за участю інвесторів інших підприємств «Укррудпрома». Інвестором, відповідно до цього закону, не може бути офшорна компанія.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus