УКРАЇНА

16:39

24.05

Влада

Парламент розглянув законопроект про вибори Президента, який розроблювачі називають компромісним

0

Верховна Рада в середу розглянула в першому читанні законопроект «Про вибори Президента України», який передбачає, що вибори Президента призначаються Верховною Радою шляхом прийняття відповідної постанови не пізніше ніж за 120 днів до дня виборів.

Доповідаючи про законопроект народний депутат Юрій Ключковський зазначив, що «розгляд цього документа є наслідком складної боротьби за збереження права народу на безпосередні всенародні вибори Президента України». Він підкреслив, що цей законопроект є компромісним варіантом, оскільки розроблений представниками різних політичних сил. За основу документа, з його слів, були взяті діючий закон про вибори Президента, а також два законопроекти, внесені у Верховну Раду (розроблений Ключковським-Катеринчуком і Рудьковським, Пономаренком і Каденюком - авт).

Як повідомляє «Оглядач», Ключковский підкреслив, що законопроектом забезпечено два механізми висування кандидатів у Президенти: як через партії і блоки, так і шляхом самовисування.

Реєстрація кандидатів відповідно до законопроекту відбувається відразу після подачі відповідних документів у ЦВК і внесення грошової застави в розмірі 500 тис. грн. Застава повертається партії або блокові, які висунули кандидата на посаду Президента України, за умови одержання цим кандидатом не менш 7% голосів виборців.

Ключковський підкреслив, що підписи збираються не для реєстрації, а в підтримку реєстрації. Це означає, що передплатні аркуші можуть надаватися протягом визначеного терміну вже після реєстрації кандидата. Так, якщо за 40 днів до дня виборів у ЦИК не були подані передплатні аркуші з не менш чим 500 тис. підписів, то реєстрація кандидата в Президенти анулюється.

Крім того, законопроектом забезпечене право кожного кандидата мати представників у всіх виборчих комісіях. Також до складу територіальних виборчих комісій обов’язково включаються представники партій і блоків, що перебороли 4%-й бар’єр на попередніх виборах народних депутатів і в поточному складі парламенту мають свої партійні фракції, що висунули кандидата на посаду Президента.

Законопроект передбачає механізм, що забезпечує дієздатність виборчої комісії в період між першим і другим туром виборів Президента.

Запропоновано виборчий фонд обмежити сумою 10 млн. грн. Цей фонд формується за рахунок засобів партій або блоків, що висунули кандидата, його власних засобів, а також добровільних внесків фізичних осіб. Разовий добровільний внесок фізичної особи у виборчий фонд кандидата не може перевищувати п’ять тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

З огляду на те, що при виході кандидата в другий тур необхідні додаткові засоби, передбачено підвищення граничного розміру виборчого фонду на суму еквівалентну 3 млн.грн., а також забезпечення державного фінансування передвиборної агітації кандидата в розрахунку 3 млн.грн на одного кандидата.

Крім того, законопроектом передбачається проведення теледебатів, які можуть проводитись як перед першим туром голосування, так і для двох кандидатів, що включені в бюлетень для повторного голосування. Разом з тим участь у теледебатах не є обов’язковою.

Ключковский повідомив, що законопроект передбачає встановлення права на апеляційне оскарження судових рішень щодо розгляду справ з виборів, і наголосив, що це право дозволяє впливати на неправомірність рішень судів і в такий спосіб домагатися справедливості.

Також законопроектом передбачається, що та сама особа не може бути Президентом України більше ніж два терміни підряд. Якщо повноваження Президента було припинено достроково відповідно до Конституції України, він не може бути висунутий кандидатом на цю посаду на позачергових виборах, призначених у зв’язку з припиненням повноважень діючого Президента.

Вибори Президента України проводяться в єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому окрузі, що поділяється на 225 територіальних виборчих округів.

Ключковский підкреслив, що цей законопроект у випадку затвердження може стати серйозною законодавчою базою для забезпечення прозорості демократичних виборів Президента в жовтні 2004 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus