УКРАЇНА

13:31

21.05

Влада

Кучма підписав закон про екологічну мережу України

0

Президент Леонід Кучма підписав Закон «Про екологічну мережу України». Цей закон набирає сили з 1 січня 2005 року, повідомили «proUA» у прес-службі глави держави.

Закон визначає поняття «екологічна мережа» як єдину територіальну систему, що створюється з метою поліпшення умов для формування і відновлення навколишнього середовища, підвищення природно-ресурсного потенціалу території України, збереження ландшафтної і біологічної розмаїтості, місць розселення цінних видів тваринного і рослинного світу, генетичного фонду, шляхів міграції тварин через об’єднання територій і об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, що становлять особливу цінність для охорони навколишнього природного середовища і відповідно до законів і міжнародних зобов’язань України підлягають особливій охороні.

До складу екологічної мережі входять, зокрема, території й об’єкти природно-заповідного фонду, землеводного фонду, водно-болотних угідь, водоохоронних зон, землелісного фонду, землерекреаційного призначення, земельні ділянки, на яких ростуть рослини, занесені в Зелену книгу України, а також території, що є місцями перебування або зростання видів тварин і рослин, занесених у Червону книгу України, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Закон визначає, що державне управління у сфері формування, збереження і використання екологічної мережі здійснюють Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Криму, спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, заповідної справи, гідрометеорологічної діяльності, а також його територіальні органи.

Закон передбачає створення координаційних рад з питань формування екологічної мережі при Кабінеті Міністрів України, Раді міністрів Криму, обласних, Київській і Севастопольській міських державних адміністраціях.

Фінансування заходів, пов’язаних з формуванням, збереженням і забезпеченням раціонального використання екологічної мережі, включаючи роботи з проектування, проведення відповідних наукових досліджень може проводитися за рахунок держбюджету України, місцевих бюджетів, коштом підприємств, установ і організацій, а також інших джерел, не заборонених законом.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus