УКРАЇНА

13:04

22.05

Влада

Скандал в ОУН в Україні розвивається

0

Андрій Чорновіл, який оспорює лідерство з Романом Козаком у «Організації українських націоналістів в Україні», попросив Центральну виборчу комісію не реєструвати Козака кандидатом у президенти. Про це він написав у листі до ЦВК і президента Леоніда Кучми, повідомляють «Українські Новини».

У листі йдеться, що збори членів «ОУН в Україні», які відбулись в Києві 7 липня не були з’їздом партії, а тільки він, відповідно до статуту, може висувати кандидатів у президенти, крім того, на зборах не вівся протокол і не проводилося голосування. Андрій Чорновіл також заявив, що обласні організації не проводили своїх конференцій і не висували кандидатів на з’їзд, а на зборах були присутні члени тільки 8 областей.

У листі сказано, що висування Козака кандидатом у Президенти суперечить статті 9 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори президента України», тому що Козак не проживав постійно на території України протягом останніх 10 років і був у цей період громадянином Молдови. Також Козак не попередив ЦВК за два дні до свого висування про місце проведення зборів. Крім Андрія Чорновола лист підписали лідери 20 обласних організацій «ОУН в Україні».

Нагадаємо, що ЦВК відмовив Козаку в реєстрації кандидатом у президенти, мотивувавши відмовлення відсутністю документів про сплату застави у 0,5 млн. гривень. Козак планував повторно подати всі документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти сьогодні.

Скандал в організації виник після того, як 30 травня 2004 року на позачерговому з’їзді ОУН в Україні лідером замість Козака було обрано депутата Львівської обласної ради Андрія Чорновола.

Зараз і Чорновіл, і Козак вважають себе лідерами партії. Водночас перший заступник голови ОУН в Україні Віталій Цапович заявив, що з’їзд організації, який відбувся 7 липня, не визнав легітимним обрання 30 травня лідером ОУН в Україні Андрія Чорновола. Цапович також відзначив, що таке рішення не визнало і Міністерство юстиції України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus