УКРАЇНА

02:08

28.05

Влада

«Енергоатом» хоче експортувати електроенергію в Росію

0

Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) «Енергатом» веде переговори про експорт електроенергії з російськими компаніями: АТ «Транснєфть» (оператор нафтотранспортної системи Росії) та «Інтеррао» (дочірня компанія АТ «ЄС Росії», що здійснює імпорт і експорт електроенергії).

Про це заявив журналістам міністр палива та енергетики, президент НАЕК «Енергоатом» Сергій Тулуб на прес-конференції в Нітишині у вівторок, 13 липня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Міністр відзначив певні розбіжності між українською і російською стороною в питаннях оплати експортованої «Енергоатомом» електроенергії. Вирішенням цих моментів займається робоча група на чолі з першим заступником міністра палива та енергетики Олексієм Шеберстовим.

Сергій Тулуб пояснив, що спочатку «Енергоатом» висував умови повної передоплати щомісячних обсягів експорту електроенергії, і російські контрагенти з цією умовою погоджувалися. Однак згодом російські компанії запропонували новий договір, який передбачає передоплату 75% щомісячного обсягу експортованої «Енергоатомом» електроенергії. Оплата ще 25%, за пропозицією російської сторони, повинна здійснюватися за фактом - наприкінці розрахункового місяця. Міністр зауважив, що «Енергоатом» не влаштовують такі умови оплати. «Ми наполягаємо на своїй початковій пропозиції», - сказав міністр.

Він також підтвердив плани «Енергатому» щомісяця експортувати в Росію 500 млн. кВт/год електроенергії. Як повідомлялося, такі поставки забезпечать «Енергоатому» додатковий виторг у розмірі 35 млн. грн. щомісяця.

С.Тулуб також повідомив, що зараз узгоджується механізм розрахунків між «Енергоатомом» і держпідприємством «Енергоринок» за електроенергію, що буде експортуватися. «Цей механізм поки не узгоджений у повному обсязі Національною комісією регулювання електроенергетики і держпідприємством «Енергоринок». «Я сподіваюся, що вони найближчим часом ухвалять узгоджене рішення, і ми це питання доведемо до кінця», - сказав міністр.

Передбачається, що «Енергоатом» купуватиме електроенергію для експорту в держпідприємства «Енергоринок» за визначеними НКРЕ тарифами.

Наразі «Енергоатом» реалізує в «Енергоринок» електроенергію, вироблену на атомних електростанціях, за тарифом 6,91 коп. за 1 кВт/год без ПДВ.

«Енергоатом» зараз не експортує електроенергію і відповідно не купує електроенергію для експорту. Тариф, за яким «Енергоатом» купуватиме електроенергію для експортування, не розголошується.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus