УКРАЇНА

13:15

21.06

Влада

Мінфін ухвалив Концепцію «Фінансування розвитку села»

0

Міжвідомча робоча група, яку очолює Перший віце-прем’єр-міністр, Міністр фінансів України Микола Азаров, ухвалила Концепцію проекту «Фінансування розвитку села», повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Концепція розроблена в рамках виконання Угоди між Міністерством фінансів України і Всесвітнім банком про розвиток елементів фінансового ринку на селі.

Як відзначив координатор Проекту, заступник Міністра фінансів України Василь Костицький, проект передбачає створення кредитних ліній для надання довгострокових і короткострокових кредитів для сільськогосподарських товаровиробників, початок іпотечного кредитування під заставу, кооперативного кредитування, створення бюро кредитних історій і розвиток фінансового лізингу. Це перший етап програми. Далі, за рахунок рефінансування, кошти Всесвітнього банку будуть використані і для надання споживчих кредитів.

«Сьогодні потреба сільгоспвиробників у короткострокових кредитах задовольняється на 50%, у довгострокових – лише на 2%, – відзначив В.Костицький. – У дизпаливі сільськогосподарські товаровиробники сьогодні задоволені тільки на 60%, у пальному і техніці - наполовину. Іноді господарство з мільйонним обігом не має можливості швидко взяти в борг кілька тисяч гривень. Програма Всесвітнього банку щодо кредитування розвитку села має забезпечити сільгоспвиробників тривалими і дешевими кредитними ресурсами», - відзначив В.Костицький.

Крім того, проект передбачає інструменти для стимулювання споживчого кредитування на селі. Ідеться про розвиток сільської інфраструктури – про створення ринку медичних, побутових та інших послуг, а також про підвищення купівельної спроможності селян. Втім, первинним, на думку заступника Мінфіну, мають бути кредити для виробників сільськогосподарської продукції: «якщо ми прагнемо дати вудку, а не кілограм риби, яку можна швидко з’їсти, то треба починати з кредитування виробництва».

Проект «Фінансування розвитку села» спрямований на те, щоб, з одного боку, оживити сільськогосподарське товаровиробництво, а з іншого боку – започаткувати сильний соціальний кумулятивний ефект фінансових ресурсів на селі.

За рішенням Міжвідомчої групи концепція Проекту була представлена на узгодження у Всесвітній банк. Передбачається, що після її затвердження Всесвітній банк визначить обсяги коштів на реалізацію Проекту «Фінансування розвитку села».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus