УКРАЇНА

14:58

24.05

Влада

Президент визначив свої досягнення за 10 років

0

Президент Леонід Кучма вважає основними досягненнями 10-річчя свого президентства мир і стабільність, виведення економіки з кризи і її розвиток, утвердження України на міжнародній арені. Про це Кучма сказав в інтерв’ю телеканалу «1+1».

За словами Президента, загалом він добре оцінює підсумки цих 10 років, повідомляють «Українські Новини».

«Незважаючи на всі бурі і негаразди, нам вдалося провести корабель за назвою «Україна» без особливих потрясінь і втрат», - сказав Кучма.

Він сказав, що за ці 10 років Україна змогла уникнути конфесіональних і релігійних конфліктів, але висловив жаль, що не вдалося створити єдину українську православну церкву, яка могла б допомагати у державотворенні.

Серед зовнішньополітичних досягнень він назвав утвердження України на міжнародній арені, створення сприятливих умов для участі України в глобальній системі безпеки і практично завершене оформлення державного кордону.

Кучма сказав, що закладено основи для громадянського суспільства, розвитку ринку і поступової інтеграції України в Європейський Союз.

Кучма відзначив, що вдалося зробити українську економіку самостійною системою, вивести її з кризи.

«Якщо згадати перші наші роки, 1994 рік, то ми стояли перед крахом. Перед крахом і економіки, і, якщо за великим рахунком говорити, то можна було втратити і незалежну українську державу», - сказав Кучма.

Він назвав результати економіки вражаючими і сказав, що це підвищило життєвий рівень українців. «На мій погляд, це все-таки неправда, що люди не відчувають підвищення життєвого рівня. Хоча, можливо, наша національна особливість - бути завжди невдоволеними», - сказав він.

На думку Президента, важливим було і повернення землі в приватну власність. «Для себе я вважаю... досягненням - це відновлення історичної справедливості щодо українського селянства - маю на увазі повернення землі», - сказав Кучма.

Президент сказав, що подальший розвиток України буде залежати від того, хто очолить країну. «Далі все буде залежати від того, хто на цьому кораблі головний керманич. Давайте почекаємо, подивимося», - сказав Кучма.

Він сказав, що 10 років на посаді глави держави дуже швидко пройшли. «Як одна мить - тільки вчора мене обрали перший раз Президентом, а сьогодні вже завершується і другий термін», - сказав Кучма.

Він сказав, що за цей час йому доводилося боротися за кожне прийняте рішення.

Він назвав кожен рік, починаючи з 1999, за іменем тодішнього прем’єр-міністра, але 1994-2004 роки назвав десятиліттям Леоніда Кучми, тому що він брав на себе відповідальність за прийняття рішень.

«За великим рахунком, усе це - роки Президента Кучми, усі 10 років. Тому що я брав на себе всі економічні рішення, усі політичні рішення, а уряд - це інструмент», - сказав Кучма.

Він відмовився дати прогноз, чий буде наступний рік, і висловив побажання, щоб це був рік український, рік зростання життєвого рівня українців.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus