УКРАЇНА

13:05

21.06

Влада

Кучма розповів, що він думає про вибори

0

Президент Леонід Кучма закликав кандидатів у Президенти давати в ході виборчої кампанії такі обіцянки, які вони могли б виконати. Про це Леонід Кучма сказав учора, 11 липня, в інтерв’ю телеканалу «1+1».

«Обіцяти людям, що наступного дня, як я здобуду перемогу, я зроблю, що ви всі будете в раю, так, не зовсім морально», - сказав Кучма. Він вважає, що обіцяти різкі позитивні зміни у випадку своєї перемоги аморально щодо виборців, повідомляють «Українські Новини»

«Коли з перших днів президентської кампанії багато депутатів просто спекулюють на довірливості наших людей, про це потрібно говорити вголос», - сказав Кучма.

Він прокоментував ті обіцянки, які висловили 3 основних, на його думку, кандидати - лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Віктор Янукович і лідер комуністичної партії Петро Симоненко.

Кучма сказав, що завдання, що їх проголосив Симоненко як кандидат, йому знайомі ще з минулої кампанії. «Петро Миколайович мене не здивував», - сказав Кучма.

Він сказав, що Янукович все правильно говорив при своєму висуванні в Президенти на з’їзді Партії регіонів і побажав йому бути більш впевненим. «Мені б хотілося, щоб так, сталі більше в голосі було», - сказав Кучма. Він сказав, що за Януковича говорять результати роботи його Кабінету Міністрів, і вони стануть головною базою в його кампанії.

Кучма розкритикував Ющенка за популізм його передвиборних обіцянок, порівнявши його із Симоненком. «Мені здається, що він у своїх виступах перестав бути паном, а став товаришем. Тому що його виступ - це скоріше виступ комуніста, популіста», - сказав Кучма.

За словами президента, така позиція складна тим, що тут суперником стає Симоненко. «Потрібно весь час сперечатися з головним нашим комуністом - Симненком. У нього досвіду в цьому плані набагато більше», - сказав Кучма.

Крім того, Леонід Кучма заявив, що має намір відмовити в підтримці кожному з кандидатів у Президенти, у тому числі і прем’єр-міністру Віктору Януковичу, якщо той відмовиться підтримувати проведення політичної реформи.

«Я не підтримаю жодного кандидата в Президенти, жодного, у тому числі і Януковича, якщо так станеться, що ці люди будуть проти реформи. Значить вони - проти України», - сказав Кучма.

Кучма ще раз наголосив, що реформа потрібна. «Вона потрібна Україні. І це розуміє переважна кількість політичних сил. Цього не розуміють у «Нашій Україні» тільки», - сказав Президент.

Леонід Кучма критикував висування лідера блоку партій «Наша Україна» Віктора Ющенка в Президенти не від блоку, а шляхом самовисування. «Це його право, як і кожного кандидата в Президенти. Але якщо трохи додати гумору, то самовисування - це трошки звучить як самозванець», - сказав Кучма.

Кучма сказав, що висування від партії дає гарантії того, що у випадку перемоги новий Президент буде виконувати її програму і його дії будуть передбачуваними. «Кандидат або висуванець має представляти колективну лінію тієї політичної сили, яка його висуває і яка бере відповідальність за нього», - сказав Кучма.

Він також вважає, що висування від партії дає уявлення про команду майбутнього Президента. «Я переконаний, що кожного кандидата виборці будуть обов’язково запитувати: шановний, а у вас команда є? То як в цьому плані відповідати?», - сказав Кучма.

Кучма вважає, що угоди про чесні вибори, що їх запропонував кандидатам у Президенти голова Верховної Ради Володимир Литвин, не допоможуть зробити вибори чесними. «Це не нове в політиці. Це вже було. Але я за все, що працюватиме на позитив виборчого процесу», - сказав Кучма. Він порівняв такі угоди з договором про ненапад між Німеччиною і СРСР у серпні 1939 року. «Мені це чогось нагадує ту угоду, яка була підписана між Радянським Союзом і Німеччиною, про ненапад. І чим це завершилося?», - сказав Кучма. Він сказав, що не знає політиків, які б заявили, що вони проти таких виборів.

Кучма порекомендував дотримуватися на виборах законності, і це зробить їх чесними. «Потрібно просто дотримувати законів, Конституції, і це головна гарантія проведення дійсно чесних і прозорих виборів», - сказав Кучма.

Кучма завірив, що зі свого боку робитиме все, щоб вибори були такими.

Кучма заявив, що очікує від українців правильного вибору з тих кандидатів, які беруть участь у виборах Президента. «Я переконаний, що наші люди зроблять правильний вибір з тих кандидатів, які йдуть сьогодні на вибори», - сказав Кучма.

Він висловив упевненість, що переможе найкращий кандидат з погляду його досягнень, а не обіцянок. «Обов’язково переможе найкращий. Найкращий не з погляду красивих слів, а найкращий з погляду конкретних справ», - сказав Кучма.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus