УКРАЇНА

21:25

25.05

Влада

Словаччина підтримає Україну щодо вступу до ЄС

0

Міністр економіки Словацької Республіки Павло Руско побажав Україні терпіння і пообіцяв, що Словаччина буде підтримувати Україну у вступі до ЄС і одержанні статусу країни з ринковою економікою. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Мінекономіки, посилаючись на сьогоднішню зустріч Міністра економіки України Миколи Деркача з Міністром економіки Словацької Республіки Паволом Руско.

Темою зустрічі стало торгово-економічне співробітництво між двома країнами. За підсумками 2003 і перших 4-ох місяців 2004 років спостерігається позитивна динаміка в двосторонній торгівлі між Україною і Словаччиною. Перспективи і закріплення цих тенденцій, розвиток двосторонніх економічних відносин будуть залежати серед іншого і від врегулювання економічних відносин Україна-ЄС.

Міністри двох країн обговорили також питання організації і терміни проведення (осінь поточного року) 11-го засідання Міжурядової комісії з торгово-економічного і науково-технічного співробітництва між Україною і Словацькою Республікою, а також висловили прагнення парафувати Угоду про двостороннє торгово-економічне співробітництво. За словами М.Деркача, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України приділяє постійну увагу діяльності комісії.

На думку сторін, 11-е засідання Міжурядової комісії з торгово-економічного і науково-технічного співробітництва дасть можливість підбити перші підсумки двостороннього співробітництва в умовах членства Словаччини в ЄС, визначити актуальні напрямки і можливості економічного діалогу, включаючи перегляд і узгодження відомствами країн тих договорів і угод, що за домовленістю сторін утратили дію чи мають бути переглянуті.

М.Деркач наголосив, що Україна приділяє важливе значення розвиткові транскордонного і міжрегіонального співробітництва і розглядає його як складову загального європейського інтеграційного процесу. З цього приводу він відзначив важливість трансформації робочої групи в українсько-словацьку Міжурядову комісію з питань транскордонного співробітництва, що відбулася в інтересах подальшого розвитку прикордонних регіонів України і Словацької Республіки та з метою рішення актуальних проблем розвитку українських і словацьких прикордонних областей.

Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України поінформував колегу про те, що в зв’язку з призначенням Верховною Радою України В.Першина першим заступником голови Рахункової палати України Міністерство підшукує нового голову Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.

Під час зустрічі було порушено питання щодо добудування Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд. П.Руско повідомив, що словацька сторона визначається з вибором партнера і вже в серпні цього року буде ухвалено остаточне рішення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus