УКРАЇНА

16:52

20.05

Влада

ЦВК не позбавляв заробітчан за кордоном права голосу

0

Посольські та консульські установи України по всьому світу отримали директиву від Центральної виборчої комісії України, в якій чітко записано, що до списків виборців мають бути внесені лише ті громадяни, які постійно проживають за кордоном. Про це заявив народний депутат Олекса Гудима, повідомили proUA в прес-службі УНП.

За його словами, директива передбачає, що громадяни України, які проживають за кордоном тимчасово або нелегально – а це понад 5 мільйонів заробітчан, – втрачають право голосу на президентських виборах. “Для тих громадян України, які в закордонних паспортах не мають штампу про постійне проживання за кордоном, ЦВК своєю директивою цинічно пропонує їхати голосувати в Україну або ж їхати до України за відкріпними листами”, сказав Гудима.

На прохання «proUA» ситуацію прокоментував член ЦВК Юрій Данилевський:

“Відповідно до вимог частини шостої статті 2 Закону “Про вибори президента України” громадянин України, який проживає, або перебуває в період підготовки і проведення виборів за межами України, перетнувши державний кордон України на законних підставах має право проголосувати на виборах президента на загальних підставах. Тобто, якщо громадянин мав закордонний паспорт, візу і до нього не було зауважень на українському кордоні. Після цього, перебуваючи за кордоном, цей громадянин має право взяти участь у виборах. Може бути ситуація, коли громадянин виїхав на законних підставах, але під час передування закордоном у нього, наприклад, закінчився термін візи, паспорту, а громадянин лишився далі жити і працювати в певній країні нелегально (так як роблять наші заробітчани). Однак те, на яких підставах перебуває український громадянин в закордонній державі – легально чи нелегально – для виборчого законодавства України не має значення. Тому голосувати мають право всі українські громадяни, які перебувають закордоном – за умови законного перетину українського кордону.

Що стосується вказівки, про яку говорив Гудима, то ЦВК давала роз’яснення для МЗС щодо складання загальних списків виборців. Хочу сказати, що ці списки складаються не для виборчих дільниць (як в Україні): закон передбачає, що такі списки мають складати консульські установи України закордоном, але що з цими списками потім робити законодавець не сказав. Дійсно, в нашому роз’ясненні було написано, що до загальних списків виборців вносяться громадяни, які постійно проживають закордоном на території відповідного консульського округу і стоять на консульському обліку.

Але це не означає, що громадяни, які не стоять на консульському обліку не зможуть проголосувати. Закон передбачив два механізми для додаткового включення виборців до виборчого списку. Перший механізм передбачено для випадків, коли виборець прибуває закордон до дня виборів включно з відкріпним посвідченням. В такому випадку громадянин може в будь-який день прийти на виборчу дільницю, подати письмову заяву про включення до списку, відкріпне посвідчення, закордонний паспорт і він буде внесений до списку. Навіть якщо громадянин прийде в день виборів, він зможе отримати бюлетень і проголосувати.

Якщо ж людина перебуває закордоном і не має відкріпного посвідчення, то закон передбачає іншу процедуру: громадянин повинен прийти на виборчу дільницю не пізніше, ніж за сім днів до дня голосування і особисто подати письмову заяву про включення до виборчого списку (із зазначенням постійного місця проживання) і закордонний паспорт. На підставі заяви і паспорту його включають до списку виборців, а в день голосування громадянин приходить на виборчу дільницю, отримує бюлетень і голосує”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus