УКРАЇНА

08:47

20.06

Влада

Вексельберг відрікся від Пінчука

0

Російський підприємець Віктор Вексельберг подав до суду штату Массачусетс прохання про виключення зі списку відповідачів за позовом українського бізнесмена, власника групи «Приват» і міноритарного акціонера ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» Ігоря Коломойського до Віктора Пінчука. Про це говориться в матеріалах суду.

Співвідповідачами за позовом, поданим трьома компаніями Коломойського (Athina Investments, Varkege Ltd і Wisewood Holdings), виступають Пінчук, його американські партнери Джері Маргуліс і Олександр Новак, консорціум «Придніпров’я», група «Інтерпайп», співвласник Evraz Group Олександр Абрамов, Вексельберг і низка офшорних структур.

У тексті позову стверджується, що близькі власникові контрольного пакету акцій НЗФ Пінчуку трейдерські структури, використовуючи трансфертне ціноутворення, позбавляли НЗФ і його міноритарних акціонерів значної частини прибутку.

Вексельберг і Абрамов фігурують у позові у зв’язку з хабарем у розмірі 50 млн. дол., яку контролюючий акціонер НЗФ нібито мав намір дати українським чиновникам з метою заблокувати рішення про деприватизацію Нікопольського заводу феросплавів. Позивачі стверджують, що російські підприємці профінансували половину цієї суми.

У клопотанні Вексельберга говориться, що ця справа непідсудна американському судові, більше того, звинувачення на адресу російського підприємця не стосуються основної частини претензій позивачів.

Фонд держмайна в травні 2003 року продав промислово-фінансовому консорціуму «Придніпров’я» 25% акцій ВАТ «НЗФ» за 205 млн. гривень, в серпні того ж року - ще 25%+1 акція заводу за 205 млн. 500 тис. гривень.

Суди в 2005 році визнали незаконність цього продажу, і Верховний Суд України 20 січня 2006 року підтвердив це рішення.

Проте «Укрсоцбанк», тримач акцій консорціуму «Придніпров’я» в НЗФ, досі не перевів ці акції на рахунок ФДМ.

Влітку 2005 року було оголошено, що «Ренова» Вексельберга і «ЄврАзХолдінг» домовилися створити спільне підприємство, яке має купити у пов’язаних із корпорацією «Інтерпайп» компаній 73% акцій НЗФ. Проте угода не відбулася через рішення суду по НЗФ.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «Українська правда».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus