УКРАЇНА

17:39

25.05

Влада

«Фрідом Гаус» вважає, що Україна й Грузія найкраще розвивають демократію

0

Американська неурядова організація «Фрідом Гаус» визнала Україну та Грузію найбільш послідовними у побудові демократичної системи влади серед колишніх країн СРСР. Про це йдеться у щорічному звіті «Фрідом Гаус», повідомляє Радіо «Свобода».

У своєму щорічному звіті про ситуацію з демократичними цінностями, людськими правами, законністю та антикорупційними здобутками організація виділяє дві ключові складові демократичного правління: вільні засоби масової інформації та незалежне судочинство. Стосовно України американські дослідники констатують значний поступ у справі свободи засобів масової інформації, але при цьому висловлюють жаль з приводу того, що українські політики та державні службовці не дуже підкоряються верховенству права

Автори звіту зазначають, що Київ уже зробив певні кроки щодо більшої відповідальності уряду, але багато ще попереду. Дослідник Кріс Вокер, зокрема, сказав: «Зі звіту про таку державу, як Україна, зрозуміло, що їхні зусилля мають бути тривалими. Вони роблять два кроки вперед і один крок назад щодо ключових питань керівництва». «Все ж завдяки їхнім зусиллям з листопада 2004 до листопада 2005, тобто за період, що його охоплює звіт, ми побачили значний поступ» . – вважає Вокер.

Стосовно країн Кавказу і зокрема Грузії Вокер зазначив: «Важливий сигнал з країн Кавказу полягає у тому, що всі вони потерпають від слабких інституцій та спадщини старої системи, що полягає зокрема у корупції. Наше дослідження показує , що грузинська влада вдалася до найбільш енергійних зусиль для того, щоб досягти прогресу у боротьбі із найголовнішими з цих проблем».

У документі дано аналіз ситуації в 30 країнах світу, до нього не увійшла Росія, робота над звітом про яку триває.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus