УКРАЇНА

12:37

20.05

Влада

МЗС: Україна повідомляє Молдову про ввезення вантажів в Придністров’я

0

Міністерство закордонних справ України спростовує заяву міністра транспорту і дорожнього господарства Молдови Мирона Гагауза про те, що Україна без узгодження з Кишиневом щодня пропускає в Придністров’я десятки вагонів з різними вантажами. Про це повідомили в прес-службі МЗС.

Згідно з повідомленням, факти, наведені Гагаузом, не відповідають дійсності.

У прес-службі відзначають, що українські залізничники діють відповідно до досягнутих домовленостей і своєчасно інформують молдавську сторону про ввезення вантажів на територію Придністров’я.

У прес-службі нагадали, що у відповідь на введення уніфікованого митного режиму на українсько-молдавському кордоні третього березня ц.р. транзитне вантажне і пасажирське залізничне сполучення через територію Придністровського регіону було заблоковано придністровською адміністрацією.

На сьогоднішній день транспортування залізничних вантажів здійснюється через єдиний відкритий залізничний перехід Могильов-Подольський відповідно до Протоколу між Державною митною службою України і Митним департаментом Республіки Молдова про взаємне визнання вапнтажотранспортних, комерційних і митних документів і митних забезпечень, а також Сумісної заяви прем’єр-міністрів України і Молдови від 30 грудня 2005 року.

У МЗС України відзначають, що в результаті блокування залізничного руху через переходи “Кучурган-Новосавіцька” і “Климентово-Ковбасна”, які знаходяться на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону, Україна зазнає значних збитків. Так, тільки збитки “Укрзалізніци” за перше півріччя ц.р. становлять більш ніж10 млн. доларів США, Ренійського морського торгового порту – понад 0,5 млн. доларів США. Збільшення тарифів на перевезення вантажів через територію Республіки Молдова призвели до зменшення вантажопотоку у напрямі Ренійського порту і Румунії більш ніж на 1 млн. тонн порівняно з минулим роком.

Від блокування залізничного руху страждають пасажири з України, Молдови, інших країн, які змушені витрачати на поїздки до Молдови, Румунії, Болгарії значно більше часу, оскільки шлях збільшився на 500 км. “Крім того, на станції Бендери затримано близько 80 вагонів, які є власністю “Укрзалізніци”, - відзначили в прес-службі МЗС України.

З іншого боку, доходи Державного підприємства „Залізниця Молдови” за цей же період збільшилися більш ніж на 20%.

Окрім цього, зараз існує складна проблема, пов’язана з необхідністю капітального ремонту залізничного мосту через річку Дністер в Могильов-Подольському, який заплановано розпочати у вересні ц.р. На цьому тижні молдавська сторона була поінформована про ситуацію, що склалася.

Зараз МЗС і Міністерство транспорту і зв’язку України опрацьовують з молдавськими компетентними органами можливість відновлення руху вантажів через розташовані на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону залізничні переходи “Кучурган-Новосавіцька” і “Кліментово-Ковбасна”. Зокрема, українська сторона запропонувала молдавській стороні провести найближчим часом зустріч міністрів транспорту і керівників залізниць двох країн з метою врегулювання цієї ситуації.

Нагадаємо, що 31 липня міністр транспорту і дорожнього господарства Молдови Мирон Гагауз заявив, що Україна щодня без узгодження з Молдовою пропускає в Придністров’я близько 30 вагонів з металобрухтом для меткомбинату в Рибницю і близько 10 вагонів з різними вантажами на станцію Лівада.

За матеріалами «Главред».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus