УКРАЇНА

06:12

25.05

Влада

Автобан “Київ-Одеса” буде платним на всіх ділянках

0

Президент України Леонід Кучма підписав закон, згідно з яким плата буде стягуватися за проїзд по будь-якій ділянці автодороги “Київ-Одеса”.

Відповідні зміни в закон про реконструкцію та експлуатацію на платній основі автодороги Київ-Одеса на ділянці від Жашкова до Червонознаменки, прийняті парламентом 24 червня, наберуть сили з 1 січня 2005 року, повідомила прес-служба глави української держави.

Закон встановлює плату за проїзд по всій автодорозі Київ-Одеса, а не тільки на ділянці від Жашкова до Червонознаменки.

Відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням боргових зобов’язань по кредитах, залученим на виконання робіт з реконструкції автодороги Київ-Одеса, має проводитися за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті на розвиток мережі та утримання автодоріг загального користування.

Кошти, отримані як плата за проїзд по кожній з ділянок цієї дороги, повинні надходити до держбюджету.

Законом дозволяється залучати кредитні кошти як під державні гарантії, так і без них.

Відповідно до закону, плата за проїзд автодорогою Київ-Одеса буде стягуватися в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Автодорога Київ-Одеса є ділянкою 9-го Міжнародного транспортного коридору і транспортного коридору «Балтійське море - Чорне море». Загальна довжина траси – 454 км. Вона з’єднує промислові, адміністративні і культурні центри України з морськими портами і зонами відпочинку на узбережжі Чорного моря, а також забезпечує транзитні автоперевезення між Балканськими країнами, Росією, країнами Балтії і Скандинавії.

В минулі роки на ділянках від Києва до Жашкова (138 км) і від Одеси до Червонознаменки (81 км) дорога була реконструйована під 4 смуги руху з відповідною облаштованістю. Ділянка дороги від Жашкова (Черкаська область) до села Червонознаменка (Одеська область), завдовжки 235 км, побудована в 50-60-х роках, має 2 смуги руху загальною шириною 7,5 м і відповідає сучасним вимогам. Розрахункова середньорічна інтенсивність руху на цій ділянці становить від 34 до 40 тис. автомобілів на добу. Щорічні економічні втрати від незадовільних умов руху на ділянці від Жашкова до Червонознаменки становлять майже 300 млн. грн і постійно зростають, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У зв’язку з цим назріла потреба реконструювати існуючу дорогу. 22 травня 2003 парламент прийняв відповідний закон про реконструкцію та експлуатацію на платній основі автодороги «Київ-Одеса» на ділянці від Жашкова до Червонознаменки із залученням для робіт кредитних коштів. У 2003 році під патронатом президента розпочалася реалізація проекту.

Загальна довжина ділянки Жашков - Червонознаменка (пролягає по Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській і Одеській областях) становить 219 км.

Запланований термін здачі автобана - 24 серпня 2004 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus