УКРАЇНА

16:16

18.06

Влада

Україна до 2015 року планує вивести на орбіту 10 своїх супутників

0

Україна планує до 2015 року вивести на орбіту Землі 10 своїх супутників. Про це журналістам повідомив міністр транспорту і зв’язку Віктор Бондар, пославшись на рішення Кабінету Міністрів, ухвалене на засіданні у вівторок, запровадити Національну систему супутникового зв’язку на базі українських супутників, інформують «Українські новини».

Зокрема, за словами Бондаря, Кабмін доручив Мінтрансзв’язку розробити детальне техніко-економічне обгрунтування запуску 10 супутників українського виробництва з українських ракетоносіїв для надання послуг зв’язку крім самої України також країнам Європи, Азії і Африки.

За словами Бондаря, Кабмін доручив Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Раді безпеки, Державній податковій адміністрації, держкомітету із земельних ресурсів розробити короткострокові і довгострокові програми використання супутників для власних потреб.

Кабмін також доручив Мінтрансзв’язку спільно з Держкомітетом телебачення і радіомовлення розробити детальний план запуску супутників і відповідного фінансування з держбюджету.

При цьому Бондар зазначив, що уряд розуміє, що запуск перших двох супутників буде економічно нерентабельним і лише виведення 10 супутників на орбіту дозволить зробити проект рентабельним і високо прибутковим.

Зокрема, за словами Бондаря, вартість першого супутника становитиме близько 250 млн. доларів, другого - близько 220 млн. доларів.

Він зауважив, що найбільшу питому вагу в цій сумі становлять страхові послуги.

Бондар зазначив, що перші два супутники планується вивести на орбіту протягом 3 років.

Зокрема у 2006 році повинно бути підготовлено ТЕО проекту, у 2007 - розміщення замовлень і початок фінансування, у 2008 - завершення фінансування і запуск супутників на орбіту.

Ще 8 супутників планується вивести на орбіту до 2015 року.

Бондар зазначив, що у виробництві супутників будуть задіяні підприємства Дніпропетровська і Харкова.

За словами Бондаря, сьогодні на орбітах перебувають 285 супутників, які належать 15 країнам.

Україна, яка входить в п’ятірку країн, що виробляють ракетоносії, не має своїх супутників.

Як повідомлялося, раніше прем’єр-міністр Юрій Єхануров доручав Бондарю розробити програму створення супутникової системи зв’язку.

У червні НКАУ прогнозувало створення вітчизняного супутника зв’язку до 2010.

На думку НКАУ, для реалізації зазначеного проекту необхідно залучити інвестора і партнерів в особі Росії, США, Канади, Японії та ряду інших країн.

Тоді повідомлялося, що інвестор повинен покрити не менше 2/3 вартості проекту, а 1/3 можуть становити бюджетні кошти.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus