УКРАЇНА

17:31

23.05

Влада

Україна приєдналася до договору міжнародного автоперевезення вантажів

0

Верховна Рада ратифікувала Конвенцію про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів. За прийняття відповідного закону проголосували 288 народних депутатів, повідомляє кореспондент «proUA».

Прийняття запропонованого акта передбачає приєднання України до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів укладеної 19 травня 1956 року, яка є важливим міжнародним нормативно-правовим документом, що встановлює правові взаємовідносини між вантажовідправником і вантажоодержувачем при міжнародних автомобільних перевезеннях вантажів.

Конвенція встановлює умови відшкодування збитку, викликаного втратою чи пошкодженням вантажу, передбачає вирішення претензій і позовів, що виникають через суперечки, визначає граничний термін давнини подання позовів, встановлює відповідальність або звільнення від відповідальності перевізника, розглядає випадки суперечок, які вирішуються за допомогою судів.

Документ містить постанови щодо перевезень, які здійснюються послідовно декількома перевізниками, розглядає випадки неплатоспроможності перевізників, відповідальних за пошкодження або втрату вантажу. В цілому, дана Конвенція може застосовуватись до будь-якої о договору автомобільного перевезення вантажів, коли зазначені в договорі місце прийняття і місце здачі вантажу знаходяться на території двох різних країн, з яких одна є учасницею Конвенції.

На сьогоднішній день дія зазначеної Конвенції поширюється на широке коло країн, серед яких країни-члени ЄС, країни-члени Європейської Економічної Комісії, країни пострадянського простору.

Разом з тим, керуючись пунктом 1 статті 48 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДГІВ), Україна залишає за собою право не застосовувати положення статті 47 вищезазначеної Конвенції, яка встановлює механізм передачі спорів сторін до Міжнародного суду 00Н.

Згідно з Конвенцією договір перевезення підтверджується складанням вантажної накладної. Відсутність, неправильність чи утрата вантажної накладної не впливають на існування та чинність договору перевезення, до якого й у цьому випадку застосовуються положення цієї Конвенції.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus