УКРАЇНА

02:31

22.06

Влада

Януковичу порадили приватизувати “Одеса – Броди”

0

Німецька консультативна група при Кабінеті Міністрів України порадила передати нафтопровід “Одеса – Броди” у приватну власність. Як повідомляє «Німецька хвиля», експерт Фердінанд Павел вважає, що це дозволить уникнути політизації проблеми довкола прямого чи реверсного використання труби.

“Обидва напрямки можуть функціонувати: і прямий, і реверсний”, – сказав Фердінанд Павел. Але, на думку представника німецької консультативної групи, ситуацію подають так, наче Україна повинна визначитися: або Європа, або Росія.

“Я пам‘ятаю, як всі зустріли на “ура” рішення уряду про те, що нафтопровід має працювати лише у напрямку Бродів і в жодному іншому. Оскільки начебто інше економічно недоцільне. Це було два місяці тому. І ось знову поворот на 180 градусів. Ми, щоправда, не знаємо, як буде ще через два місяці. Я би не став робити прогнозів щодо політичних рішень”, – сказав Павел.

Для того, щоб зняти політичну напругу навколо цього питання, Фердінанд Павел рекомендує урядові дистанціюватися та оголосити тендер для приватного консорціуму, який би змагався за використання нафтопроводу “Одеса – Броди”. Експерт відмітив дві можливості вирішення питання: перша – для підприємців, які отримують вигоду від реалізації ”російського” напрямку. Тобто, значною мірою йдеться про російську компанію ТНК-BP. Друга – для тих, кому корисніший напрямок з Одеси до Бродів, тобто власникам “каспійської” нафти разом із європейськими замовниками цієї нафти.

Під час роздержавлення нафтопроводу уряд, на думку Павела, не повинен висувати жорстких вимог, які б обмежували кількість учасників приватизації.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus