УКРАЇНА

06:39

27.05

Влада

Свідок Березовського стверджує, що Гонгадзе замовив Мороз

0

Фонд громадських свобод Бориса Березовського надав у розпорядження Генеральної прокуратури офіційні свідчення свідка, який стверджує, що убивство журналіста Георгія Гонгадзе було вчинено на замовлення нинішнього спікера Верховної Ради Олександра Мороза і глави російської «Альфа-Груп» Михайла Фрідмана.

Про це заявив виконавчий директор ФГС Олександр Гольдфарб на прес-конференції у вівторок.

За його словами, свідок не є громадянином України, і на момент дачі свідчень знаходився в США.

Як повідомлялось, розгляд справи про виконавців вбивства Гонгадзе Апеляційний суд Києва розпочав 9 січня.

У вбивстві журналіста звинувачуються 3 колишні працівники Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович.

Ще один обвинувачений - колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач - перебуває в розшуку.

Раніше Генпрокуратура заявила, що до суду передано тільки першу частину справи, що стосується тільки виконавців вбивства.

Друга частина справи стосується встановлення замовників і організаторів цього злочину. У своїх свідченнях свідок стверджує, що наприкінці літа 2000 року Мороз кілька разів їздив до Москви з метою добитися фінансової та політичної підтримки з боку «Альфа Групп». Зокрема, Мороз хотів отримати фінансову підтримку діяльності своєї партії, а також за допомогою Фрідмана заручитися підтримкою членів російського уряду, що мають політичний вплив. Таким чином, Мороз хотів змістити Леоніду Кучму з посади Президента України.

Своєю чергою, «Альфа-Групп» в обмін на допомогу Морозу діставала можливість скористатися прибутковими приватизаційними проектами в енергетичній і інших сферах, як тільки Мороз і його союзники прийдуть до влади.

За словами свідка, за допомогою «Ізмайловського угрупування», яке займалося злочинною діяльністю в Росії, домовились убити Гонгадзе і представити це так, нібито Президент Леонід Кучма замовив це вбивство.

За словами Гольдфарба, свідок назвав час, місце і обставини зустрічей Мороза і Фрідмана, а також назвав ще одного свідка, який може упізнати всіх учасників змови, і який обізнаний про деякі деталі планування і скоєння вбивства.

Гольдфарб повідомив, що цей свідок погодився приїхати до України і дати свідчення Генпрокуратурі у випадку, якщо буде забезпечена його безпека.

Також, за його словами, Фонд Березовського давно шукав його і після появи в березні в інтернет-виданні «УП» розшифровок телефонних розмов колишнього майора президентської охорони Миколи Мельниченка і Мороза, що відбувалися ще до вбивства Гонгадзе, свідок вийшов на контакт.

Також він повідомив, що слідчий Генпрокуратури Роман Шубін заявив про те, що він чув про цю людину і давно хотів його допитати. На даний момент письмові свідчення процесуально оформлені і залучені до справи. «Ми передали їх в прокуратуру для подальшого слідства», - сказав Гольдфарб.

Свєю чергою, представник дружини вбитого журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко повідомила, що це не більше ніж PR-акція Березовського, розгорнута в той момент, коли в Україні виникла політична криза. «Це не більше ніж PR-акція Березовського. Тоді, коли в Україні і так криза, вони ще і посилюють цю кризу», - сказала Теличенко. Разом з тим, вона наголосила, що надану інформацію необхідно перевірити.

За матеріалами «Украинская правда», «Українські новини»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus