УКРАЇНА

05:12

22.05

Влада

Прокуратура оскаржила рішення Запорізької міськради про російську мову

0

Прокуратура Запоріжжя подала в Запорізьку міську раду протест на його рішення про надання російській мові статусу регіональної на території міста. Про це повідомив прокурор Запоріжжя Олег Скиданов, передають «Українські новини».

За його словами, прокуратура вважає, що міськрада не має повноважень приймати рішення про статус мови.

«Статус російської мови визначений Конституцією і Законом про мови, міняти його може тільки ВР (Верховна Рада), а міськрада вийшла за межі своїх повноважень», - повідомив Скиданов.

За словами прокурора, мовою діловодства в Україні є державна, і прокуратура повинна відстоювати дотримання законів.

«Хай Верховна Рада прийме закон про статус російської мови, і тоді ніхто протестів писати не буде», - повідомив Скиданов.

Також він зазначив, що в 2003 році Запорізька міськрада вже ухвалювала рішення про регіональний статус російської мови, але воно було скасоване Апеляційним судом.

Як повідомлялося, 5 липня Запорізька міськрада надала російській мові статус регіональної на території міста.

Також в своєму рішенні депутати міськради пропонують Верховній Раді ухвалити рішення про надання російській мові статусу другої державної.

22 червня Запорізька облрада надала російській мові статус регіональної на території області, після чого 7 липня він відхилив протест облпрокуратури на це рішення.

Партія регіонів отримала 43 з 88 депутатських мандатів в новому складі Запорізької міськради, Блок Юлії Тимошенко - 15, блок Вітренко - 9, КПУ - 7, ПРП - 6, «Віче» і блок «Запоріжжя - наше місто» - по 4.

У Запоріжжі проживають 806,5 тис. осіб.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus